LOADING

Type to search

Od dewelopera czy z drugiej ręki – jakie mieszkania kupować?

Nieruchomości

Od dewelopera czy z drugiej ręki – jakie mieszkania kupować?

Q6sw0Jo8tb wrzesień 23, 2019
Share

Na polskim rynku nieruchomości rośnie popyt, przez co coraz wyższą są również ceny sprzedawanych mieszkań – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Kupujący muszą podjąć szereg decyzji dotyczących poszukiwanego lokalu mieszkalnego: jak duży ma być, czy w bloku czy w wieżowcu, a może w nowoczesnym apartamentowcu?

Jak wybieramy mieszkania?

Z „Badania preferencji i satysfakcji z zakupu mieszkania na rynku pierwotnym”, jakie zostało przeprowadzone przez Kantar TNS na zlecenie serwisu Otodom, ponad połowa Polaków, którzy ostatecznie kupili mieszkanie z rynku pierwotnego, od dewelopera, początkowo wcale nie miało takich zamiarów. Rozważało dokonanie zakupu nieruchomości z tak zwanej drugiej ręki, czyli z rynku wtórnego. Badanie wykazało jednak, że mieszkania nowe w opinii kupujących miały dużo więcej zalet, dlatego ostatecznie stały się obiektem dokonanej transakcji zakupu.

Mieszkania nowe niekoniecznie droższe

Przy wyborze nieruchomości mieszkalnych większość kupujących kieruje się ceną, ale nie tylko. Błędem jest postrzeganie nieruchomości nowych jako droższych od tych z rynku wtórnego. Niekoniecznie musi tak być, co pokazuje praktyka. Rynek pierwotny statystycznie tańszy jest m.in. w Gdańsku, we Wrocławiu, w Krakowie czy w Warszawie. Dlatego warto zapoznać się z ofertą rynkową, zanim ukierunkujemy poszukiwania odpowiedniego mieszkania.

Jakie zalety mają mieszkania od deweloperów?

Z przytoczonego badania i jego wyników można wyciągnąć wnioski dotyczące zalet nowych mieszkań. Aż 40 proc. wskazań kupujących dotyczyło tego, że mieszkania od deweloperów są po prostu nowe i wszystko w nich jest nieużywane. „Nowość” jest wartością dodaną dla kupujących nieruchomości mieszkalne i jest istotna przy podejmowaniu ważnych decyzji. Nie ma potrzeby przeprowadzania gruntownych remontów takich mieszkań, dzięki czemu kupujący oszczędzić mogą i czas i pieniądze. Możliwość samodzielnej aranżacji wnętrz nowego mieszkania i dostosowanie go do własnych gustów i potrzeb również mają przy tym znaczenie.  Takie nowe mieszkania w Bydgoszczy, z szerokimi możliwościami samodzielnej aranżacji oferuje deweloper Red-co.net, m.in. przy ulicy Powstańców Warszawy czy ulicy Wrocławskiej.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment