LOADING

Type to search

Inwestowanie w mieszkania – czy nadal warto?

Nieruchomości

Inwestowanie w mieszkania – czy nadal warto?

Redakcja marzec 25, 2019
Share

Nieruchomość może być bardzo dobrym sposobem na zainwestowanie kapitału. Aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania przeznaczane na wynajem. Od wieków posiadanie nieruchomości uznawane jest za skuteczną lokatę pieniędzy. Kiedyś możni posiadali duże lądy, dzisiaj inwestycje w nieruchomości prezentują się już nieco inaczej, ale nie oznacza to, że nie można na nich zarobić.

Oprócz kupowanie gruntów w przyszłościowych lokalizacjach, często kupowane są mieszkania, które następnie przeznaczane są do wynajęcia. To popularne metoda na pomnożenie kapitału w dużych miastach, ale potrafi przynieść atrakcyjne zyski także w mniejszych miejscowościach. Przykładowo, jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe jest coraz chętniej wybieranym rynkiem.

Jak zarobić na mieszkaniu na wynajem?

Na mieszkaniach na wynajem można zarobić na kilka sposobów. Przede wszystkim zarobek płynie z opłat pobieranych od lokatorów. Lokal można wynajmować zarówno długoterminowo, na przykład studentom czy osobom, które nie chcą lub nie mogą kupić własnego „M”, ale również turystom w ramach wynajmu krótkoterminowego.

Zyski czerpane z wynajmu mieszkania mogą wynosić od około 1 000 złotych miesięcznie do nawet ponad 5 000 złotych na miesiąc.

Ponadto, mieszkanie może być przyszłościową lokatą kapitału. Ceny nieruchomości stale rosną, dlatego nawet jeśli sprzedamy mieszkanie w ciągu kilku lat od zakupu, możemy sporo na nim zyskać.

W co opłaca się inwestować?

Podobnie jak w przypadku innych metod inwestycyjnych, także i tu zyski zależą od szeregu różnych czynników.

Najwięcej możemy zarobić na wynajmie mieszkania w dobrej lokalizacji, na przykład w centrum dużego miasta. Także lepsze zyski dotyczą mieszkań o mniejszym metrażu, które dodatkowo możemy bez problemu sprzedać, gdy zajdzie taka konieczność. Nie można zapominać także o znaczeniu dobrego wyposażenia, które przyciągnie uwagę klientów.

Z aktualnymi ofertami nieruchomości na sprzedaż, które mogą posłużyć także jako sposób ulokowania pieniędzy, można zapoznać się on-line.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment