LOADING

Type to search

Czy warto zainwestować pieniądze w nowe mieszkania w Szczecinie?

Nieruchomości

Czy warto zainwestować pieniądze w nowe mieszkania w Szczecinie?

Redakcja marzec 21, 2019
Share

Inwestowanie w nieruchomości cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. To atrakcyjny wybór dla każdego, kto chciałby sporo zarobić, a przy tym nie ryzykować swoim kapitałem. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję w nowe mieszkania w Szczecinie?

Zarobek większy niż na popularnych lokatach bankowych, a przy tym równie bezpieczny, biorąc pod uwagę stale rosnące ceny nieruchomości w polskich miastach – dzisiaj lokowanie pieniędzy w mieszkania na wynajem to popularny wybór wśród inwestorów. Najwięcej mieszkań na wynajem kupowanych jest w dużych miastach w kraju, w tym między innymi w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu czy w Gdańsku, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Czy w związku z tym nowe mieszkania w Szczecinie to także dobry wybór?

Rynek nieruchomości w Szczecinie coraz bardziej dynamiczny

Szczecin jest jednym z największych miast w północno-zachodniej części Polski. Najczęściej kojarzony jest jako miasto portowe ze względu na bliskość Morza Bałtyckiego, Zalewu Szczecińskiego oraz Odry. Oferuje również szeroką gamę atrakcji dla turystów, a także jest rosnącym centrum biznesowym w województwie zachodniopomorskim. Nic więc dziwnego, że w ślad za dynamicznym rozwojem miasta w ostatnich latach idzie także rynek nieruchomości. Jedną z konsekwencji są liczne nowe mieszkania w Szczecinie, które oferowane są przez deweloperów zarówno w centrum miasta, jak również na jego obrzeżach.

Nowe mieszkanie w Szczecinie – na wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

Zakup nowego mieszkania w Szczecinie od dewelopera może być bardzo dobrym wyborem dla inwestora, który chciałby pomnożyć posiadane środki. Ceny nieruchomości nie są tutaj jeszcze tak wysokie, jak w innych, większych miastach w kraju, dlatego na inwestycję nie potrzeba tak wysokiej sumy. Mieszkania w Szczecinie nadają się zarówno do inwestycji krótkoterminowych, jak również długoterminowych. Te w dobrym położeniu, blisko centrum miasta, nadają się do wynajmu turystycznego jako apartamenty noclegowe. Z kolei te zlokalizowane nieco dalej doskonale nadają się jako wynajem długoterminowy, na przykład dla studentów, par, dla pracowników.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment