LOADING

Type to search

W jakie nieruchomości inwestować, żeby na nich zarobić?

Nieruchomości

W jakie nieruchomości inwestować, żeby na nich zarobić?

Redakcja grudzień 30, 2019
Share

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeżeli mamy pieniądze, dobrze jest zainwestować je w nieruchomości. Obecnie ta sytuacja jest wyjątkowo sprzyjająca, a przewidywane zyski na przestrzeni lat są dużo wyższe, niż jakakolwiek oferowana na rynku lokata. Popyt na wynajem mieszkań jest ogromny, szczególnie w dużych miastach, dlatego warto to wykorzystać. Każda agencja nieruchomości może potwierdzić, że inwestując w tę branżę możemy być spokojni o nasze pieniądze. Wszystko się zwróci i to oczywiście z nawiązką. Wystarczy jedynie wybrać dobrze prosperujący lokal.

Mieszkanie stare czy nowe?

Jest to kwestia związana z naszym upodobaniem, a także wykorzystaniem dobrej okazji. Obie opcje cieszą się zainteresowaniem i są dochodowe. Przy wyborze pomóc nam może agencja nieruchomości, a później liczy się jedynie nasz dobry pomysł na lokal. Wybierając nowe mieszkanie musimy je wykończyć, a także urządzić. W tej kwestii postawny na uniwersalność i praktyczność. Obecnie panuje trend na minimalizm, dlatego nie zawracajmy sobie głowy wyborem oryginalnych dodatków. Wystarczy wyposażyć je w niezbędny w mieszkaniu sprzęt, tak aby komfort mieszkania był na odpowiednim poziomie. Kolorystyka również nie musi być wyszukana. Najczęściej preferowanymi kolorami są odcienie szarości, beżu, albo klasycznej bieli. Decydując się na rynek wtórny zazwyczaj musimy wziąć pod uwagę remont. Jego dogłębność zależy oczywiście od stanu budynku. Jednak niekiedy jest to naprawdę świetny biznes. Kupujemy tanie mieszkanie w kiepskim stanie, remontujemy i wynajmujemy lub sprzedajemy je w dużo lepszej cenie. To działa!

Kluczowa jest lokalizacja

Wybierając mieszkanie pod wynajem szczególną uwagę zwróćmy na jego lokalizację. Osoby zainteresowane wynajmem traktują tę kwestię jako priorytet, aby nie spędzić połowy dnia na dojeździe do pracy czy na uczelnię. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się lokale położone w centrum miasta, skąd w łatwy sposób dojedziemy w każdą stronę. Takie położenie wiąże się z dużymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Agencje nieruchomości wskazują, że właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się także dalej położone budynki, jednak dobrze skomunikowane. Warto również pomyśleć o grupie docelowej. Jeśli zdecydujemy się na lokal w niedalekim sąsiedztwie dużego biurowca prawdopodobne jest, że któraś z pracujących tam osób zdecyduje się wynajem w tej okolicy biorąc pod uwagę bliskość pracy. Równie dobrym posunięciem jest postawienie na mieszkanie w niedalekim położeniu uczelni wyższej. W końcu większość studentów wynajmuje swoje pierwsze mieszkanie właśnie podczas studiów.

Rozmiar ma znaczenie

Nie da się ukryć, że rozmiar, a także układ danego mieszkania ma kluczowe znaczenie przy wynajmie. Do cieszących się największą popularnością należą te o małej powierzchni. Kawalerki, małe mieszkania dwupokojowe chętnie wybierane są przez studentów, a także przez pary. Metraż do 50m2 spokojnie sprawdzi się także dla małej rodziny, dlatego lokale o takiej powierzchni znikają jak świeże bułeczki. W ostatnim czasie w nasz rząd jako priorytet przyjął politykę prorodzinną. Skutkuje to tym, że rodziny się powiększają, a co za tym idzie potrzebują większych metraży. Coraz częściej wybór pada na te w przedziale 60-80m2. Najgorzej sprzedają się duże przestrzenie, mające ponad 100 m2, mimo tego, że w przeliczeniu na m2 są one najtańsze. Może i faktycznie wielu chętnych na nie nie znajdziemy, jednak liczy się pomysł. W dużych miastach inwestorzy znaleźli na to sposób. Nie wynajmują oni takiego mieszkania jako całości, tylko dzielą je na kilka niezależnych pokoi i każdy z nich trafia w posiadanie innego najemcy. Trudno znaleźć dużą rodzinę, którą stać na wynajem tak dużego obszaru, lecz kilku studentów zainteresowanych pojedynczymi pokojami znajdzie się na pewno.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment