LOADING

Type to search

W świecie gier komputerowych – Escape Room

Wiadomości

W świecie gier komputerowych – Escape Room

Redakcja kwiecień 2, 2019
Share

Zaczęło się od intrygujących gier opartych jedynie na tekście, w których to gracz miał za zadanie rozwiązać wszystkie zagadki i rebusy, by móc wydostać się z danego pomieszczenia. Już ten pomysł zdobył wielu zwolenników, a kolejne odsłony popularnej gry nie dawały złudzeń — stały się hitem wśród miłośników gier logicznych. Tak powstawały pierwsze pokoje zagadek nie tylko w Trójmieście, ale i w całej Polsce.

Ideą tego rodzaju rozrywki jest przede wszystkim skłonienie graczy do wykorzystania zdolności takich jak spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i łączenia faktów oraz praca w grupie.W Trójmieście istnieje wiele ciekawych i intrygujących miejsc w typie escape room, a rozgrywka w każdym z nich sprawia nie lada wyzwanie. Każdy pokój zagadek jest odpowiednio przygotowany na przybycie gości. Zainteresowani mogą wybierać z wielu dostępnych tematycznych zabaw, więc nie jest trudno znaleźć coś dla siebie. Istnieją pokoje, w których podczas przebywania ważne jest interpretowanie faktów i spryt. W jeszcze innych przydają kreatywność i zręczność. Twoim ulubionym gatunkiem filmowym jest horror? Postaw na escape room nawiązujący do opuszczonego lub nawiedzonego szpitala psychiatrycznego. Może jednak chcesz poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów? Bez problemu znajdziesz nawiązujący do Twojego ulubionego filmu escape room w Trójmieście!

Escape room – gra pozbawiona zasad? Niekoniecznie!

W pokojach zagadek, tak jak i w grach internetowych istnieją pewne zasady, które pozwolą w pełni cieszyć się ze spędzonego w nich czasu. Przede wszystkim nie zapominaj o współpracy. Jeśli wybierasz się w tego typu miejsce z grupką najbliższych znajomych, pamiętajcie, że w grupie siła. Z pomocą innych na pewno uda Ci się rozwiązać wszystkie zagadki i odnieść satysfakcję z gry. W razie jakichkolwiek problemów nie bój się pytać o podpowiedź. Stosuj się do reguł, a z pewnością nie zapomnisz tego ekscytującego dnia do końca życia.

Pomysł na prezent? Wybierz escape room!

Wypad do escape roomu będzie wspaniałą rozrywką nie tylko dla młodych. Dzięki różnorodności scenariuszy takie miejsca mogą wybierać również dorośli. Voucher do pokoju zagadek będzie więc oryginalnym prezentem na wiele okazji. Szczególnie popularne jest organizowanie wieczorów panieńskich lub kawalerskich w tego typu miejscach. Jeśli więc znudziło Cię ciągłe przesiadywanie w kinie lub na kręglach to escape room w Trójmieście jest świetną alternatywą. To także okazja do pobudzenia szarych komórek i przeżycia ponadprzeciętnej przygody.

Tags:

Leave a Comment