LOADING

Type to search

Jak wybrać odpowiednią agencję nieruchomości w Warszawie?

Nieruchomości

Jak wybrać odpowiednią agencję nieruchomości w Warszawie?

Redakcja lipiec 1, 2021
Share

Wybór agencji nieruchomości powinien być tak samo dobrze przemyślaną decyzją jak jej zakup czy sprzedaż. Warto skorzystać z doświadczenia i kwalifikacji profesjonalistów, co ułatwi i przyspieszy cały proces, będzie można też liczyć na większy zysk. Niezależne od tego, czy jest się inwestorem i chce wynająć mieszkanie, czy klientem szukającym wymarzonego domu, warto skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Istotne będzie jedna kto, aby współpracować ze specjalistą, którzy zadba o interesy obu stron.

Czym powinna wyróżniać się agencja nieruchomości w Warszawie, czym kierować się przy jej wyborze?

Zgodnie z prawem nie wymaga się licencji agenta nieruchomości, aby zarabiać jako pośrednik, ale przy wyborze usługodawcy warto mieć na uwadze kwalifikacje, doświadczenie i właśnie licencję. Profesjonalne biuro nieruchomości zatrudnia kompetentnych pracowników, starannie dobranych i zweryfikowanych. Trzeba pamiętać o tym, że kwestie związane z obrotem nieruchomościami są skomplikowane, dlatego należy postawić na doświadczonego profesjonalistę, który może pochwalić się dobrym opiniami, rekomendacjami. Trzeba sprawdzić, co dokładnie oferuje dane biuro nieruchomości, jakie usług świadczy w ramach współpracy. Nie wystarczy obiecać, że znajdzie się kupca lub najemcę, to stanowczo za mało. Pośrednik musi być w pełni zaangażowany, rzetelny, tratować każde zlecenie indywidualnie, mając na uwadze potrzeby i oczekiwania klienta. Profesjonalna agencja nieruchomości zapozna się ze szczegółami, przedstawi plan działania, omówi zakres usług, stworzy prezentację, opracuje strategię marketingową, pomoże w wycenie i negocjacjach, udzieli wsparcia prawnego, zajmie się formalnościami itd. Bardzo ważne jest to, aby pośrednik zaproponował umowę na wyłączność, czyli z wzięciem na siebie całej odpowiedzialności za powodzenie transakcji. Szerokim łukiem należy omijać osoby, którym zależy przede wszystkim na własnym interesie, jak największym zarobku dla siebie. Rzetelna firma zadba o sukces zarówno swój, jak i klienta. Szukać należy eksperta, który doradzi w każdym aspekcie, zaangażuje się w pełni w cały proces od początku aż do samego końca.

Profesjonalne biuro nieruchomości w Warszawie – po czym je poznać?

Szukając dobrej agencji nieruchomości, warto mieć na uwadze opinie innych klientów na jej temat. Wieloletni staż przekłada się na duże doświadczenie i mnogość referencji. Pomocne są opinie Google i w mediach społecznościowych, czyli na firmowym profilu Facebooka danego biura nieruchomości. Znaczenie mają nie tylko te pozytywne, ale też negatywne opinie, które będą dobrym źródłem informacji na temat danego usługodawcy. Podejście do klienta i sposób reagowania na krytykę to kwestie wiele mówiące o firmie. Agencję nieruchomości trzeba sprawdzić i to nie tylko pod kątem prawnym w ogólnodostępnych bazach danych, ale też zapoznać się z firmową stroną internetową. Już sam jej wygląd i sposób prowadzenia wiele mówi o pośredniku. Od profesjonalisty oczekiwać należy punktualności, komunikatywności, elastyczności, zaangażowania, zorganizowania. Sprawdzić trzeba również to, czy biuro nieruchomości ma wykupioną polisę ubezpieczeniową, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment