LOADING

Type to search

Inwestowanie w kryptowaluty – czy to się opłaca?

Finanse

Inwestowanie w kryptowaluty – czy to się opłaca?

Redakcja czerwiec 27, 2024
Share

Wiele osób pragnie odpowiednio zainwestować posiadane środki, by zabezpieczyć się przed inflacją, zbudować poduszkę finansową lub odłożyć coś na przyszłość. Istnieje wiele sposobów na inwestowanie – jednym z nich są kryptowaluty. Jak inwestować w kryptowaluty? Czy jest to opłacalne i jakie ryzyko ze sobą niesie? Jakimi cyfrowymi aktywami się zainteresować? O tym napiszemy poniżej.

Inwestowanie w kryptowaluty – rozwiązania długo i krótkoterminowe

Zarabianie na kryptowalutach potrafi przyjmować mocno zróżnicowane formy. Najmniej angażującą są inwestycje długoterminowe. W tym przypadku wystarczy nabyć wybraną kryptowalutę za określoną kwotę. Później umieszcza się swoje aktywa w portfelu kryptowalutowym, by po kilku latach sprzedać je, gdy osiągną korzystną cenę.

Zdecydowanie więcej czasu wymaga trading kryptowalutowy. Zalicza się do działań krótkoterminowych, pozwalając osiągać zyski w świecie krypto na zakupie i sprzedaży w ramach konkretnych par kryptowalutowych na giełdach. Można to robić z pomocą doświadczonego brokera lub samodzielnie – nieustannie śledząc trendy lub korzystając z pomocy narzędzi automatyzujących, do znalezienia choćby na stronie: https://eazybot.pl.

Inną opcją zarabiania jest kopanie kryptowalut – za pośrednictwem komputera z silną kartą graficzną lub telefonu (również w chmurze). O ile jeszcze kilka lat temu takie działanie przynosiło wiele korzyści, obecnie trzeba dobrze przekalkulować koszty, zwłaszcza zużycie energii elektrycznej, by sprawdzić, czy koparka krypto będzie opłacalna.

Inwestowanie dużych i małych kwot w kryptowaluty

Zwykło się uważać, że inwestycje w kryptowaluty wymagają wielkich środków. Dotyczy to zwłaszcza największych monet o już ugruntowanej pozycji na rynku, jak choćby Bitcoin czy Ethereum. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupować kryptowalut, mając mały budżet. Czasami nawet 100 zł wystarcza, by zyskać na transakcjach kryptowalutowych. Można bowiem inwestować w części kluczowych walut cyfrowych lub skoncentrować się na nowych projektach, których wartość nie przekracza nieraz dolara za sztukę.

Inwestowanie dużych kwot może przynieść znacznie większe zyski, choć równocześnie wiąże się z większym ryzykiem straty, a także ograniczoną dostępnością dla szerszych grup inwestorów. Niewielkie wpłaty natomiast są bardziej dostępne i nieco bezpieczniejsze, ale przy tym zarobione pieniądze będą niejednokrotnie znacznie mniejsze.

Zalety i ryzyka przy inwestycjach w kryptowaluty

Największą zaletą inwestowania w kryptowaluty jest zróżnicowanie przestrzeni i form zarobkowania. Do dyspozycji jest wiele produktów w rozmaitych cenach i specyfice. Często można liczyć na spory współczynnik zwrotu z inwestycji, a sprzedaż posiadanych aktywów nie jest specjalnie skomplikowana, nie wymaga też wiele czasu, jak w przypadku innych inwestycji alternatywnych (np. przedmiotów kolekcjonerskich, aut, nieruchomości).

Równocześnie, jak każda forma inwestowania, kryptowaluty niosą ze sobą ryzyko straty. Zmiany na rynkach krypto bywają nagłe i niejednokrotnie niezbyt przewidywalne, zwłaszcza gdy ktoś nie ma w tym temacie jeszcze dużego doświadczenia. Samodzielne inwestowanie wymaga sporej wiedzy oraz czasu poświęconego na analizy trendów – inaczej można narazić się na spore problemy.

Inwestycje w krypto

Kryptowaluty potrafią być bardzo dobrym produktem inwestycyjnym. Trzeba tylko podejść do działania z rozsądkiem i odpowiedzialnością. Wówczas da się zyskać sporo korzyści – na dziś i na przyszłość.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment