LOADING

Type to search

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Nieruchomości

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Redakcja sierpień 14, 2019
Share

Pomimo wielkiej ilości potencjalnych kupców sprzedaż mieszkania może nie być wcale tak łatwa, jakby to wynikało ze statystyk. Pamiętać trzeba, że to kupiec musi podjąć ostateczną decyzję, a nie odwrotnie. W celu zachęcenia potencjalnych odbiorców można przygotować mieszkanie tak, by wyglądało niemal, jak nowe i to bez potrzeby dokonywania generalnego remontu. Sam remont opóźniłby też termin sprzedaży, a na tym nam przecież nie zależy.

Pozbyć się gratów

Mieszkanie, które wprawdzie wciąż jest nasze, ale jakby już prawie nie, trzeba potraktować, jakby już należało do kogoś innego. W pierwszej kolejności musimy pozbyć się z niego wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Wszystko i prawie wszystko, co nie jest absolutnie niezbędne, powinno wylądować w piwnicy, na śmietniku lub zostać po prostu przeniesione do naszego nowego lokum, jeżeli istnieje tylko taka możliwość. Wśród tych rzeczy powinniśmy pozbyć się przede wszystkim wszystkich rzeczy osobistych, takich jak zdjęcia z wakacji, czy pamiątki.

Powód tego wielkiego sprzątania jest prosty. Nie chcemy, aby kupujący, który przyjdzie obejrzeć mieszkanie przed zawarciem umowy, poczuł się w nim jak niechciany intruz na cudzych włościach. Naszym celem jest, by czuł się jak najbardziej swobodnie, tak jakby kupował nowe, puste mieszkanie, które będzie niebawem wyłącznie jego.

Pierwsze wrażenie

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Mamy na to kilka sposobów! Klientów warto zapraszać na oględziny mieszkania w ciągu dnia. Jeżeli istnieje taka możliwość, to pozostawiamy uchylone okna. Wcześniej wietrzymy pomieszczenia. Dbamy o efekt wizualny i zapachowy. Nie warto zapalać kadzidełek ani tanich podrobionych zapachów. Lepiej zainwestować w odpowiedniej klasy zapachy o woniach takich jak wymienione poniżej:

 • lawenda
 • cytrusy
 • wanilia
 • kawa
 • zapach świeżego pieczywa

Wspominaliśmy już o efekcie wizualnym, a do jego najważniejszych cech należą:

 • czystość pomieszczeń
 • dobre oświetlenie
 • wrażenie dużej, wolnej przestrzeni
 • akcenty kwiatowe i efektowne drobiazgi

Mimo iż w przypadku szybkiej sprzedaży nie warto tracić czasu na remont, to powinniśmy zadbać o drobiazgi, takie jak:

 • zerwanie tapet
 • pomalowanie pomieszczeń
 • wymianę fug
 • naprawę bądź wymianę klamek, żarówek

Zanim zapukają do drzwi

Zanim ktokolwiek zdecyduje się na odwiedzenie naszego lokalu, musi zainteresować go reklama. W tym celu można skorzystać z usług dobrego i sprawdzonego biura pośrednictwa sprzedaży nieruchomości. Musi to jednak być biuro o dobrej marce, które cieszy się zaufaniem i z którego usług korzysta duża ilość odbiorców.

Gdy jednak decydujemy się samodzielnie zareklamować nasze mieszkanie, to musimy pamiętać o dobrych zdjęciach wykonanych jakościowym aparatem. Trzeba na nich pokazać całe pomieszczenia, można okolicę i widok z okna.

W ogłoszeniu warto zaznaczyć pozytywy mieszkania w danej lokalizacji, wielkości lokalu i ilości pokoi. I skierować je do klienta, który najbardziej byłby zainteresowany inwestycją. To znaczy, że kawalerki najczęściej kupują single, natomiast mieszkania w lokalizacjach blisko szkół, przedszkoli, sklepów i usług – rodziny z dziećmi.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment