LOADING

Type to search

Brak zdolności kredytowej – czy uniemożliwia uzyskanie pożyczki?

Finanse

Brak zdolności kredytowej – czy uniemożliwia uzyskanie pożyczki?

Redakcja luty 16, 2019
Share

Branża udzielania pożyczek ulega z miesiąca na miesiąc zwiększeniu ilości firm oferujących takie usługi. Rynek tych usług rozrasta się, ponieważ jest coraz więcej osób, które są chętne do wzięcia pożyczki pozabankowej. Oferty firm różnią się od siebie, gdyż każda firma może określić własne zasady przyznawania pożyczek.

Tradycyjna bankowość

Krajowy Rejestr Długów i Biuro Informacji Kredytowej to instytucje, z których pomocy korzystają tradycyjne banki. Sprawdzają one w nich historię kredytową swoich potencjalnych klientów. Dzięki informacjom z tych instytucji mogą już na początku drogi ubiegania się o kredyt wyeliminować klientów, którzy mogliby mieć problem z terminową spłatą zobowiązania. Osoby z negatywną historią kredytową mają bardzo małe szanse na otrzymanie pożyczki w tradycyjnym banku. Muszą poszukać więc innego rozwiązania, które będzie mogło wspomóc ich finansowo w razie potrzeby.

Pożyczki bez weryfikacji: chwilówki

Wzięcie pożyczki pozabankowej bez weryfikacji to doskonałe rozwiązanie dla osób z negatywną historią kredytową. Najlepiej sprawdzi się u osób, które miały w przeszłości problem ze spłatą długu lub była ona opóźniona. Świetnie sprawdzą się także u osób, które posiadają kilka rat lub kredytów, lub nie posiadają stałej pracy i zarobków. Tradycyjne banki często odmawiają pożyczki klientom, którzy nie mieli jeszcze żadnych rat lub kredytu.

Dostosuj pożyczkę do możliwości

Przed podjęciem decyzji o pożyczce, należy dokonać analizy oferty różnych firm i wybrać najbardziej odpowiednią w naszej sytuacji. Należy wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe, np. wysokość raty, jaką jesteśmy w stanie płacić co miesiąc. Wysokość pożyczki musi być dostosowana zarówno do potrzeb, jak i możliwości spłacenia jej w terminie. W przypadku braku terminowych spłat firmy doliczają dość wysokie odsetki. Aby pożyczka nie była zbyt droga należy pilnować terminów, ponieważ w ten sposób unikniemy doliczenia odsetek.

Zalety szybkiej pożyczki

Największą zaletą jest brak weryfikacji historii kredytowej w BIK i KRD. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które nie miały jeszcze kredytu, jak i dla tych którzy mieli problem ze spłatą zadłużenia. Pożyczka pozabankowa gwarantuje szybkość realizacji i pojawienia się środków na koncie. Wystarczy wybrać kwotę pożyczki, ilość rat i wypełnić online krótki wniosek. Po przesłaniu wniosku decyzja pojawia się nawet w 15 minut, a następnie środki pojawiają się na koncie. Firmy pozabankowe pozwolą uniknąć sporych formalności i długiego czasu oczekiwania na środki finansowe. Wiele osób wstydzi się swoich problemów finansowych i nie chce prosić o wsparcie rodziny i przyjaciół. Pożyczka pozabankowa to przede wszystkim szybkość, minimum formalności i duża pewność jej otrzymania. Szukając wsparcia finansowego warto sprawdzić ofertę na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment