LOADING

Type to search

Wytrzymałe walizki – na jaki materiał warto postawić?

Wiadomości

Wytrzymałe walizki – na jaki materiał warto postawić?

Redakcja kwiecień 23, 2021
Share

Kiedy szukasz walizki, interesuje Cię z pewnością jej wielkość, funkcjonalność i estetyka. Ale najważniejszą cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest wytrzymałość walizki. Oznacza to, że podczas zakupów musisz zastanowić się też nad wyborem materiałów. Wytrzymałe walizki spełniają swoją rolę przez lata, jeśli są wykonanie solidnie, przy użyciu dobrych materiałów.

Wytrzymałe walizki – z czego powinny być wykonane?

Na rynku znajdziesz wytrzymałe walizki podróżne na kółkach wykonane m.in. z wysokiej jakości poliestru, ABS, polipropylenu, nylonu czy poliwęglanu. Ostatecznie wytrzymałość jest zależna od warunków transportu. Jeśli przewozisz walizkę w samochodzie, masz kontrolę nad jej drogą i rzadko przemieszczasz się z nią w trakcie opadów deszczu czy gradu, to wytrzymała okaże się standardowa walizka miękka z poliestru. Jeśli jednak często latasz samolotem, powierzasz swój bagaż obsłudze linii lotniczych, to lepiej zainwestować w walizkę twardą, np. z poliwęglanu.

Wytrzymałe walizki z poliwęglanu – czym się charakteryzują?

W tym tekście przyjrzyjmy się walizkom z poliwęglanu. Są one bardzo odporne na czynniki zewnętrzne (uderzenia mechaniczne, ale też czynniki atmosferyczne) i wygodne w przemieszczaniu się. Walizki z poliwęglanu:

  • są elastyczne – mogą się odkształcić pod wpływem nacisku, ale po chwili wrócą do swojej pierwotnej formy,
  • są bardzo lekkie, co zdecydowanie podnosi komfort podróżowania,
  • dzięki twardej obudowie, zyskują na eleganckim wyglądzie (rekomendowanym przy wyjazdach służbowych),
  • mają często wysokiej jakości kółka (w tym 4 kółka obracające się o 360 stopni), które doskonale radzą sobie w nierównymi powierzchniami.

Dzięki tym cechom, walizki z poliwęglanu są najbardziej uniwersalne, dlatego warto wziąć je pod uwagę zarówno w trakcie planowania wyjazdów biznesowych, jak i prywatnych. Pasują dla dorosłych i dla młodzieży, a dzięki sklepom internetowym, możesz zaoszczędzić czas i zapoznać się z asortymentem online.

Oryginalne i wytrzymałe walizki światowych marek

Walizki poliwęglanowe, tak jak każde inne, powinny być oczywiście sprawdzonego pochodzenia. Lepiej postawić na znanych i droższych producentów (np. Victorinox, Caterpillar, Wenger, American Tourister, Travelite, Wittchen i Titan) niż tanie walizki przypadkowej firmy. Decydując się na oryginalne walizki, masz pewność, że będziesz je używać przez kilka lat.

Walizka na prezent? Wytrzymałość to priorytet

Jeśli szukasz walizki na prezent-niespodziankę, postaw na klasyczne kolory i kształty walizki z poliwęglanu. Wytrzymała walizka o swojej wytrzymałości komunikuje już często “na pierwszy rzut oka”. Właśnie dlatego walizki poliwęglanowe rekomenduje się na prezent dla kogoś bliskiego. Twarda, odporna obudowa i lekkość prowadzenia walizki prezentują się profesjonalnie, dlatego taki prezent jest zawsze trafiony. Poza tym klasyczna estetyka zapobiega rozczarowaniu, jest ponadczasowa i pasuje do każdej okazji. Niezależnie od tego, czy szukasz walizki kabinowej na dwudniowe wyjazdu służbowe, czy dużej walizki na tygodniowe wakacje z przyjaciółmi, warto zapoznać się z modelami z poliwęglanu.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment