LOADING

Type to search

Robotyzacja procesów – jak wpływa na koszty prowadzonej działalności?

Biznes

Robotyzacja procesów – jak wpływa na koszty prowadzonej działalności?

Redakcja maj 21, 2021
Share

Na samym początku, robotyzacja procesów biznesowych wykorzystywana była głównie w księgowości. To tam bowiem dochodzi najczęściej do pomyłek ludzkich, a praca jest czasochłonna i żmudna. Szukając oszczędności, przedsiębiorstwa znalazły dużą liczbę procesów do optymalizacji. Dziś roboty nie zajmują się tylko procesami księgowymi, ale biorą udział w wielu innych pracach.

Gdzie można wykorzystać robotyzację procesów?

Process robotization można wykorzystać na wielu różnych polach, a stały rozwój tej dziedziny przynosi coraz to nowe możliwości dla przedsiębiorstw o różnej wielkości i zakresie działalności. Roboty efektywnie wspierają w pracy działy, takie jak: księgowy, kadrowo-płacowy, windykacyjny, zakupowy, a także inne działy realizujące bardziej złożone procesy, jak np. dział HR przy zatrudnianiu pracownika, księgowaniu faktur, windykacji czy synchronizacji danych pomiędzy wieloma aplikacjami.  Marketing, sprzedaż, czy obsługa klienta to procesy, w których robotyzacja nie ma sobie równych!

Jak robotyzacja wpływa na koszty?

Nie od dziś wiadomo, że zastąpienie niektórych czynności wykonywanych przez ludzi automatycznym oprogramowaniem, znacznie zmniejsza koszty. Przede wszystkim, pracownik wirtualny jest dużo tańszy od człowieka, nie popełnia też błędów, a więc nie ma możliwości przykrych sytuacji z tym związanych. Dodatkowo pracowników wykonujących powtarzalne czynności można oddelegować do bardziej opłacalnych dla przedsiębiorstwa prac.

Roboty nie biorą również wolnego, nie wiedzą co to L4 i spisują się ze swojej pracy doskonale. Nie ma więc potrzeby długiej rekrutacji na stanowisko czy opóźnień związanych z nieobsadzeniem jakiegoś działu. Koszty związane z wprowadzeniem oprogramowania zwracają się już po kilku miesiącach, a roboty pracują nieustannie przez 24 godziny w ciągu siedmiu dni w tygodniu. Więcej na temat process robotization dowiesz się, wchodząc na stronę internetową https://www.crowe.com/pl/en-us/services/konsulting/robotyzacja-procesow-biznesowych.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment