LOADING

Type to search

Praca Wrocław – wskazówki przydatne w rekrutacji

Biznes

Praca Wrocław – wskazówki przydatne w rekrutacji

Redakcja styczeń 28, 2021
Share

Jeżeli poszukujesz pracy we Wrocławiu, to na pewno zauważyłeś mnogość ofert, które oferują w tym mieście przedsiębiorstwa. Niestety, duża ilość mieszkańców miasta skutkuje również sporą konkurencją wśród kandydatów. W poniższym artykule postaramy się przekazać Ci kilka ciekawych sposobów na to, aby wybić się na tle rywali podczas poszukiwania pracy we Wrocławiu.

Praca we Wrocławiu – gdzie w ogóle jej szukać?

W dzisiejszych czasach Internet jest głównym narzędziem osób poszukujących zatrudnienia, dlatego, warto, abyś Ty również posługiwał się nim podczas szukania pracy we Wrocławiu. Przydatne w tym może się okazać korzystanie z wyszukiwarki ofert pracy https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l, gdzie codziennie pojawia się mnóstwo nowych ofert.  Na portalu dodatkowo znajdziesz wiele przydatnych informacji, takich jak: opinie o pracodawcach, pracy za granicą, różnych szkoleniach czy oferowanych kursach, dzięki którym podniesiesz swoje kwalifikacje. Szukając pracy można również zapoznać się z poradnikami dostępnymi na stronie, w których przeczytasz wskazówki dotyczące poprawnego pisania CV oraz listów motywacyjnych.

Warto również śledzić pracodawców, którzy prowadzą w danym momencie rekrutacje. Obecnie, pracowników poszukują takie firmy jak: Dino Polska, Pantos Logistic Poland, LG Chem Wrocław Enery, Epa Green, Zakłady Usługowe EZT S.A., FORTE czy Deventon oraz oczywiście wiele innych wrocławskich przedsiębiorstw.

Autoprezentacja to podstawa!

Dokładnie, autoprezentacja jest bardzo ważna. Im lepiej zaprezentujemy sami siebie, tym łatwiej zostaniemy zapamiętani przez rekrutera. Swoją autopromocję możemy zacząć na etapie wysyłania CV. Główną zasadą jest, aby nasz życiorys był elegancki, przejrzysty i zawierał tylko najważniejsze i faktycznie znaczące informacje. Pod żadnym pozorem nie ubarwiaj swojego CV wpisując nieprawdziwe informacje. Zdjęcie powinno być profesjonalne. Pamiętaj, aby umieścić w nim również aktualną klauzulę dotyczącą przetwarzania danych osobowych.

Jeżeli zostaniesz zaproszony na rozmowę, to pamiętaj, aby odpowiednio się do niej przygotować. Zapoznaj się z informacjami o firmie (najczęściej te najważniejsze znajdziesz bezpośrednio na jej stronie internetowej). Zobacz w Internecie jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna po angielsku oraz powtórz sobie swoje umiejętności. Nie spóźnij się na rozmowę! Przyjedź około 15 minut wcześniej, a podczas spotkania bądź sobą – nie graj żadnej roli, bo profesjonalny rekruter na pewno to wyczuje.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment