LOADING

Type to search

Koronawirus – powrót do normalności dopiero w wakacje?

Biznes

Koronawirus – powrót do normalności dopiero w wakacje?

Redakcja luty 1, 2021
Share

Ubiegły rok był dla nas wszystkich niezwykle uciążliwy i przeciekający przez palce. Ucierpiały na tym nasze kontakty zawodowe i prywatne. Dziś każdy z nas oczekuje zbawiennej informacji dotyczącej zdjęcia maseczek i powrotu do życia sprzed roku 2020. Czy możemy się spodziewać, że nastąpi to płynnie i szybko?

Skoro jest szczepionka, to chyba jest nadzieja?

Wiele osób od chwili, gdy zaczęto pierwsze szczepienia na świecie przeciw COVID – 19, zaczęło bagatelizować kwestię noszenia maseczek. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie, tym bardziej, skoro ciągle słyszy się o prawdopodobieństwie pojawiania się nowych mutacji wirusów w różnych częściach świata. Wielu specjalistów twierdzi, że stopniowe luzowanie obostrzeń z maseczkami i ograniczaniem kontaktów w sferze publicznej nastąpi w okresie wakacyjnym, gdy już większość społeczeństwa będzie zaszczepiona przeciw wirusowi. Jest to jednak termin jedynie orientacyjny i trudno w ciągle zmieniającej się sytuacji uznać go za pewnik.

Policja i straż pożarna w czasie pandemii

Okazuje się, że policja oraz straż pożarna (zapraszamy do odwiedzenia blogu: http://www.straz-pozarna.nysa.pl/) w czasie lockdownu notują znacznie więcej zgłoszeń o przemocy domowej oraz zagrożeniach nieszczęśliwymi wypadkami. To dowodzi, jak bardzo odwykliśmy od wspólnego funkcjonowania w naszych domowych przestrzeniach. Zaskakujące są także statystyki mówiące o wzroście liczby separacji i rozwodów odkąd zaczął się lockdown.

Byle do wiosny…

Luty w deszczowej aurze nie sprzyja dobremu nastrojowi, a nie można w nieskończoność siedzieć w domu i czytać książki. Najbliższe tygodnie dla wielu z nas okazać się mogą prawdziwym utrapieniem. Na ten czas lekarze polecają zmienić dietę na lżejszą, psychologowie – powrót do hobby stacjonarnego, które zaniedbaliśmy z powodu nadmiernych obowiązków w pracy lub wcześniejszy brak wolnego czasu. W końcu do marca, czyli kalendarzowej wiosny tylko półtora miesiąca. Przy pierwszych promieniach słońca łatwiej będzie znosić wszystkie ograniczenia. Miejmy nadzieję, że to już ostatni ich etap.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment