LOADING

Type to search

Endoskopy techniczne

Firma

Endoskopy techniczne

Redakcja styczeń 27, 2021
Share

Nowe technologie pozwalają usprawnić wykonywanie wielu prac w znacznie krótszym czasie i mniejszym nakładem pracy i środków. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

Jak działa i do czego służy endoskop techniczny?

Endoskop techniczny nazywany jest także kamerą inspekcyjną lub boroskopem. Jest to rodzaj sondy zakończonej kamerą, umieszczonej na końcu półsztywnego przewodu. Endoskopy pozwalają spenetrować i sprawdzić trudno dostępne miejsca bez konieczności kucia ścian czy dokonywania wykopów. W ostatnich latach ma coraz szersze zastosowanie.

Boroskopy są najczęściej wykorzystywane do sprawdzania:

– przewodów kominowych i spalinowych,

– przewodów kanalizacyjnych,

– trudno dostępnych miejsc w budynkach,

– gruzowisk w poszukiwaniu osób,

– stanu silnika, skrzyni biegów i wyciekach w instalacjach samochodowych.

Odpowiednio manewrując przewodem endoskopu można dotrzeć do najdalszych zakamarków i sprawdzić co się w nich dzieje.

Jak wybrać endoskop techniczny?

Wybór endoskopów jest bardzo duży, zasada działania jest we wszystkich bardzo duża, ale różnią się między sobą przede wszystkim dodatkowymi funkcjami. Najprostsze endoskopy pozwalają na penetrowanie wybranych miejsc w czasie rzeczywistym. Nie są najwygodniejsze w obsłudze, ponieważ wymagają równoczesnego operowania kamerką i obserwowania obrazu na pistolecie. Z tego względu stosowane są coraz rzadziej. Obecnie najbardziej popularne są wideoendoskopy pozwalające na robienie filmów i zdjęć oraz zapisywanie ich na dodatkowej karcie pamięci. Później można dokładnie przeanalizować je na monitorze komputera lub laptopa. Dostępne są również wideoskopy z wbudowanym wyświetlaczem cyfrowym. Wybierając wideoendoskop, należy przede wszystkim brać pod uwagę jej zastosowanie, do wyboru są endoskopy odporne na wodę lub pył.

Bardzo ważnym parametrem jest rozdzielczość kamery i sposób jej oświetlania. Im większa rozdzielczość, tym obraz jest wyraźniejszy i zawiera więcej szczegółów. Endoskopy wyposażone są w oświetlenie LED rozmieszczone wokół kamerki, ale bardziej zaawansowane modele mogą w razie konieczności dostarczyć dodatkowego oświetlenia za pomocą przewodu. Ważny jest także sam przewód, może być sztywny lub półsztywny i posiadać różną długość. Z pełną ofertą endoskopów o różnych zastosowaniach i parametrach można zapoznać się na stronie https://www.endo-tech.pl/. Ułatwi to dokonanie właściwego wyboru.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment