LOADING

Type to search

Pompy do zasobników na paliwo

Biznes

Pompy do zasobników na paliwo

Redakcja wrzesień 2, 2019
Share

Przy wyborze pompki do oleju, który będzie przelewany z zbiornika oleju do auta trzeba kierować się przeważnie, jakością pompy. Pompy do diesla robione są zarówno poprzez duże firmy z ogromnym doświadczeniem, ale także poprzez firmy, które nie mają doświadczenia i produkują narzędzia, podobne, jednakże odbija się to, na wykonaniu i trwałości urządzeń. Do najbardziej znanych korporacji wytwarzających urządzenia do mini mini stacji paliw należy firma RAASM. Po drugiej stronie istnieją pompy do oleju, które robione są przez chińskich wytwórców. Urządzenia te są o wiele tańsze niestety ich, trwałość jest o wiele słabsza. Innym mankamentem tych urządzeń jest brak dostępności układów eksploatacyjnych na polskim rynku.

Typy pomp do paliw

Typy pomp do paliw płynnych to w większości przypadków pompy łopatkowe samozasysające zasilane napięciem zmiennym 230V albo napięciem 12V. Urządzenia do przetłaczania paliwa zasilane z z gniazdka 230V montowane są na ogół na mini stacjach paliwa, które używane są głównie w instytucjach drogowych. Wydajność tego rodzaju urządzeń jest zmienna i mieści się od 70 do 120 litrów na minutę. Zazwyczaj używanymi urządzeniami do tankowania pojazdów to pompy o wydajności od 45 l/min do 70 l/min. Pompy zasilane napięciem stałym 12V używane są w przypadkach gdzie nie mamy dostępu do napięcia 230V, zostaje nam jedynie napięcie z akumulatora w pojeździe lub maszyn rolniczych. Pompy 12V przeznaczone są do pracy przerywanej, co oznacza, że mogą one pracować przez pewien czas ok 15 min w następnej kolejności muszą być ochłodzone i raz jeszcze mogą przepompowywać olej.

Pompy do benzyny o sporej wydajności.

Dystrybutor do oleju napędowego o wydajności powyżej 155 l/min są sporadycznie używane do tankowania aut mając na uwadze ich większy koszt, wprawdzie urządzenia tego rodzaju także są produkowane. Pompy zasilane mogą być zarówno napięciem 230V albo napięciem trójfazowym 400V. Zasada działania pomp o większej wydajności jest niezwykle podobna do ich mniejszych braci. Różnica polega na wielkości urządzenia a zatem jej siły. Pompy stosowane są do przepompowywania oleju między obszernymi pojemnikami. Przetłaczanie m.in. 5 tys. benzyny trwa na ogół kilkanaście minut, taka sama operacja przy użyciu pompy o wydajności 70 l/ min trwa nadzwyczaj długookresowo, co niezbicie przekłada się dodatkowo na koszt roboczo godziny osoby, która przeprowadza pełną operację.

Wybór pompy

Preferując pompę do oleju wypada określić kluczowe przeznaczenie pompy, o ile będziemy tankować pojazdy personalne o pojemności zbiornika do kilkudziesięciu l ze spokojem możemy zakupić urządzenie o skuteczności ok 70 litrów na minutę, do tankowania pojazdów ciężarowych możemy kupić urządzenie o sporej efektywności celem skrócenia czasu tankowania.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment