LOADING

Type to search

Gdański Wrzeszcz – dlaczego warto zamieszkać w tej dzielnicy?

Nieruchomości

Gdański Wrzeszcz – dlaczego warto zamieszkać w tej dzielnicy?

Redakcja listopad 25, 2019
Share

Jak pokazują różne badania, Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków migracji wewnątrz kraju. Oprócz fanów Bałtyku na zamieszkanie w Trójmieście decyduje się wielu młodych, którzy chcą tu znaleźć zatrudnienie. Nie dziwi więc, że wzrasta zainteresowanie ofertą mieszkaniową. Tylko w 2018 r. oddano tu do użytku prawie 7 tys. nowych mieszkań. Dużą aktywność deweloperów w Gdańsku obserwujemy w dzielnicy Wrzeszcz. Czy łatwo tu znaleźć klientów chętnych kupić nowe mieszkania? Jak żyje się we Wrzeszczu?

Wrzeszcz – dzielnica, jakich mało

Gdański Wrzeszcz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic miasta, prawdopodobnie ze względu na obecność dużej stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz. Nieco inaczej było dotąd wśród samych mieszkańców. Wrzeszcz nie cieszył się dobrą opinią, ale w ostatnich latach obraz ten znacznie się zmienił. To dzielnica pełna kontrastów: znajdziemy tu wiele terenów zielonych, budynki z czasów przedwojennych, ale i zupełnie nowoczesne biurowce i apartamentowce. Stare kamienice poddaje się renowacji, a swoją obecność zaznaczyli tu również deweloperzy z Gdańska, którzy wykorzystują w projektach industrialny charakter tego miejsca.

Zalety

Główną zaletą mieszkania we Wrzeszczu jest lokalizacja. Znajduje się właściwie w samym centrum miasta. Łatwo stąd dojechać w każdym kierunku, dzięki czemu możemy brać aktywny udział w życiu kulturalnym miasta. W ciągu zaledwie kilkunastu minut dojedziemy również do Gdyni i Sopotu, co może mieć niebagatelne znaczenie dla osób ambitnych, wciąż poszukujących ścieżki kariery zawodowej.

Wśród samych Gdańszczan dużym zainteresowaniem cieszą się zlokalizowane tutaj galerie handlowe: Metropolia, Galeria Bałtycka oraz popularny Manhattan. Mieszkańcy mają więc na miejscu wszystko, co potrzeba: możliwość zrobienia zakupów, miejsca do spotkań towarzyskich czy do rekreacji. We Wrzeszczu znajduje się też jeden z najwyższych budynków w Gdańsku – biurowiec Neptun, który ciekawie uzupełnia charakter architektoniczny dzielnicy. Ci, którzy chcą poznać klimat Wrzeszcza, powinni wybrać się na spacer ulicą Wajdeloty, zrewitalizowaną w ostatnich latach. Można tu podziwiać zachowane kamieniczki z końca XIX wieku.

Oferta deweloperów z Gdańska w dzielnicy Wrzeszcz

Ta stara dzielnica jest jedną z częściej poszukiwanych lokalizacji przez potencjalnych nabywców nowych mieszkań. Odnotowujemy więc znaczną aktywność inwestorów, którzy szukają sposobów, by zainteresować nas swoją ofertą. Dobrym przykładem może być tutaj inwestycja Garnizon Lofty&Apartamenty, realizowana przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów w Gdańsku – Hossa. Projekt osiedla wizualnie nawiązuje do historii dzielnicy, wykorzystując detale architektoniczne stosowane w końcu XIX wieku. W projekcie pomyślano o wszelkich aspektach życia miasta – łączy ono funkcję mieszkalną, ale też powierzchnie biurowo-usługowe, które zlokalizowano tak, by oddzielały lokatorów od zgiełku ulicy. Widać tu doświadczenie dewelopera z Gdańska, który dba o komfort swoich przyszłych lokatorów.

Tags:

Leave a Comment