LOADING

Type to search

Czy warto powierzyć obsługę płac zewnętrznej firmie?

Firma

Czy warto powierzyć obsługę płac zewnętrznej firmie?

Redakcja czerwiec 23, 2021
Share

Dział kadr i płac to jeden z kluczowych działów w każdej większej firmie, która zatrudnia pracowników. Choć w niektórych przypadkach rozliczeniem ich i przekazywaniem pensji zajmuje się właściciel przedsiębiorstwa, to zdecydowanie lepiej postawić na profesjonalnych kadrowych. Czy jednak lepiej samemu budować taki zespół, czy postawić na współpracę z zewnętrzną firmą?

Dział płac i kadr (z angielskiego payroll services) to element firmy, który zajmuje się prowadzeniem obsługi pracowników, rozliczaniem ich, przygotowywaniem harmonogramu urlopu, pracy, analizowaniem i rozliczaniem zwolnień lekarskich, składek ZUS i wypłacaniem pensji. Dział ma zwykle bardzo szerokie kompetencje i możliwości. Z tego względu powinni go tworzyć wyłącznie profesjonaliści.

W takim razie czy warto go budować samodzielnie?

Utrzymanie i budowa działu kadr i płac trochę trwa. Nie tylko wymaga czasu, ale też sporych środków finansowych. Żeby przygotować odpowiednie kadry, musisz zwerbować osoby kompetentne i doświadczone w swojej pracy. Z tego względu warto przemyśleć czy opłacalne jest tworzenie działu od zera czy np. od razu wejście na gotowe. Wielu przedsiębiorców bardzo długo się nad tym zastanawia.

Tylko w jaki sposób? Najlepiej z pomocą firm outsourcingowych. Przedsiębiorstwo tego typu ma już zatrudnionych kompetentnych pracowników, którzy przejmą obsługę działu płac i kadr w Twojej firmie. Otrzymasz pełen zakres usług, prowadzony przez zewnętrzny podmiot. To również spora oszczędność pieniędzy i biurokracji, bo nie będziesz musiał płacić wielu pracownikom, a wyłącznie skupisz się na jednej fakturze za całość usług.

A zatem, czy warto skorzystać z firmy zewnętrznej?

Jak widzisz, powierzenie obsługi płac firmie zewnętrznej to dobry pomysł. Ta zawsze sumiennie przeprowadzi proces wypłacania pensji i będzie zapewniała usługi na najwyższym poziomie. Warto zdecydować się na manewr współpracy już teraz. Dzięki temu będziesz mógł skupić się wyłącznie na rozwoju własnego biznesu, bez obaw o sprawną obsługę spraw Twoich pracowników!

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment