LOADING

Type to search

Ceny mieszkań w górę

Wiadomości

Ceny mieszkań w górę

Redakcja kwiecień 19, 2018
Share

W roku 2008 mieliśmy do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem cen na rynku mieszkaniowym. Mimo, że od tamtego czasu sytuacja, co nieco się ustabilizowała, to jednakże w roku bieżącym mamy do czynienia z bardzo wysokim poziomem cen. Od wspomnianego wcześniej roku 2008 jest to najwyższy poziom cen. Powstaje w tym miejscu zasadnicze pytanie odnoszące się do tego czy taka sytuacja będzie się dłużej utrzymywać, czy też może ceny mieszkań będą spadać? Jak można wywnioskować z danych GUS, taka sytuacja raczej będzie się utrzymywać nadal.

Nowe mieszkania w Polsce

W ostatnim roku do użytku w naszym kraju oddano aż 104 tysiące nowych mieszkań. Prognozuje się, że w kolejnym roku ta liczba wzrośnie do około 122 tysięcy. Tenże fakt powoduje, że trudno będzie oczekiwać spadku cen. Istnieje spory popyt na nowe mieszkania i ten fakt jest wykorzystywany przez firmy deweloperskie. Sytuacja ta jest pewnym ogólnym spojrzeniem na cały nasz kraj. Jeśli bowiem pod lupę weźmiemy 23 duże polskie miasta, to wówczas musimy zauważyć, że w pięciu z nich ceny mieszkań stosunkowo uległy obniżeniu. Jak więc widać, owa sytuacja na rynku mieszkaniowym nie jest taka sama w całym naszym kraju. Ceny są najwyższe niezmiennie w Warszawie, a na drugim miejscu plasuje się Kraków. Można się zastanawiać nad tym czy owa bańka pęknie, czy też nadal będzie pompowana? Na chwilę obecną trudno mówić o perspektywach na obniżki cen mieszkań nowych oraz tych z rynku wtórnego.

Spadki na rynku mieszkań?

Na pewno jednak można mieć nadzieję, że pewne spadki w końcu kiedyś nastąpią. W tym momencie w zdecydowanie korzystniejszej sytuacji są osoby, które chcą zbyć swoje mieszkanie. Ponadto oczywiście w dobrym położeniu są także deweloperzy, którzy mogą windować ceny za nowe lokale mieszkaniowe. Skoro jednak jest wiele osób  chętnych na zakup nowych lokali mieszkaniowych w dużych miastach, to tym samym trudno jest oczekiwać jakichkolwiek zmian w tymże względzie, trudno jest oczekiwać obniżek cen mieszkań na rynku pierwotnym bądź też wtórnym. Pozostaje nic więcej jak szukać najbardziej odpowiadającej nam propozycji.

Tags:
Previous Article

You Might also Like

Leave a Comment