LOADING

Type to search

Biznes bukmacherski. Czy mogę mieć swój punkt z zakładami?

Biznes

Biznes bukmacherski. Czy mogę mieć swój punkt z zakładami?

Redakcja wrzesień 9, 2020
Share

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej nowych firm bukmacherskich. Kolejni operatorzy rozpoczynają działalności i otwierają punkty z zakładami. Branża bukmacherska stała się bardzo atrakcyjna nie tylko dla graczy, ale też dla przedsiębiorców. Wizerunek zakładów znacznie się poprawił ostatnimi czasy, a ustawa hazardowa sprawiła, że w grze pozostali jedynie legalni bukmacherzy. Tu pojawia się okazja dla osób posiadających własne lokale, z których mogą uzyskać pokaźne zyski. Polscy bukmacherzy często współpracują z firmami na zasadach franczyzy, czyli oddaje procent zarobków za udostępnienie usługi. Ty również możesz zarobić na inwestycji w branżę bukmacherską.

Nowoczesność nie wyprze tradycji

W obecnych czasach społeczeństwo się digitalizuje. Coraz częściej korzystamy z pomocy Internetu i coraz więcej spraw możemy załatwić elektronicznie. Nie inaczej jest z zakładami bukmacherskimi. Punkty ciągle funkcjonują, jednak większość graczy typuje online. Dlatego też rosnącym uznaniem wśród typerów cieszą się aplikacje bukmacherskie, bo mobilnie zawierane jest około 80% wszystkich zakładów. Nie oznacza to jednak wymarcia dla tradycyjnych lokali naziemnych. Wręcz przeciwnie. Nawet najwięksi bukmacherzy mają problem z regularnym reklamowaniem swoich usług, więc często traktuje te punkty jako dodatkową powierzchnię reklamową. Poza tym ich prowadzenie wiąże się z kosztami, co świadczy o stabilności finansowej danego bukmachera.

Współpraca z bukmacherem

Najczęściej współpraca z bukmacherem przebiega na zasadzie franczyzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy prowadzić działalność pod szyldem uznanego bukmachera. Dodatkowo dostajemy cały potrzebny sprzęt i niezbędne wskazówki dotyczące tego, jak pracować. W zamian bukmacher będzie oczekiwał opłaty wstępnej oraz stałego procentu od dochodów.

Plusem takiego rozwiązania jest to, że startujemy mając już pewną bazę klientów. Znana firma bukmacherska pozwala na dotarcie do stałej grupy klientów, która już korzystała już z jej usług. Dziś punkty bukmacherskie prezentują się znacznie bardziej nowocześnie niż w przeszłości. Jako właściciel takiego lokalu należy dbać o to, by nie odstawał on od obowiązujących standardów. Z pozytywów dla graczy na pewno warto wspomnieć o anonimowości. Poza pełnoletniością nie ma żadnych wymagań, co do obstawiania. W wersji online należy podać niemal wszystkie swoje dane, co dla niektórych osób może być uciążliwe. Dlatego też o przyszłość punktów naziemnych nie należy się martwić.

Zarabianie na prowadzeniu zakładów bukmacherskich

Zarobki z takiego pomysłu na biznes są uzależnione od wielu czynników. Głównie określa je umowa pomiędzy bukmacherem, a przedsiębiorcą. Najczęściej działa to na zasadach prowizji. Może być ona wyliczana na podstawie osiągniętego zysku lub wygenerowanego obrotu. Zdarza się również, że jednego i drugiego jednocześnie. Niektórzy bukmacherzy dają możliwość wyboru, a inni narzucają z góry swoje warunki. Przykładowo u jednego z bukmacherów taka prowizja może wynosić 10%, czyli za każdy zysk 10 000 złotych, otrzymujemy 1000 złotych na czysto. Mało tego, mamy też gwarantowany przychód minimalny, żeby przypadkiem nie ponieść strat w początkowym okresie (pół roku). Inna firma bukmacherska oferuje 30% od zysku, a jeśli takowego nie ma, daje 5% od obrotów. Jeśli dobrze odnajdujesz się w tematyce zakładów bukmacherskich, powinieneś spróbować swoich sił. Być może znalazłeś właśnie źródło dochodu?

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment