LOADING

Type to search

W jaki sposób przebiega współpraca z agentem nieruchomości?

Nieruchomości

W jaki sposób przebiega współpraca z agentem nieruchomości?

Redakcja wrzesień 3, 2020
Share

Wszyscy marzą o swoich czterech kątach, które w rzeczywistości okazują się dużą inwestycją. Wiele osób stresuje się wyborem mieszkania lub domu oraz dużą ilością niezbędnych formalności. Pomocne może być wsparcie agenta nieruchomości, który zajmie się formalnościami. Znajdzie również mieszkanie adekwatne do potrzeb klienta.

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Początkiem współpracy będzie na pewno długa rozmowa na temat szczegółów poszukiwanej nieruchomości. Agent nieruchomości dokładnie zbada potrzeby klienta i oczekiwania wobec mieszkania lub okolicy. Zostanie również ustalony limit środków na zakup nieruchomości. Na tym etapie warto wspomnieć o preferencjach dotyczących odległości parków, przystanków, szkół czy przedszkoli. Następnie agent spisze umowę z klientem, która będzie potwierdzeniem ustaleń. W umowie powinien być również zakres prac, które wykona za klienta biuro nieruchomości oraz wysokość prowizji. Po sporządzeniu i podpisaniu umowy nadchodzi czas na kolejny etap, czyli poszukiwanie nieruchomości.

Etap poszukiwań

Agent nieruchomości będzie informował klienta o pojawiających się na rynku ofertach. Podczas poszukiwań będzie brał pod uwagę tylko nieruchomości spełniające wymagania klienta. Można wybrać drogę komunikacji poprzez e-mail lub telefon. Zadaniem agenta jest także prezentacja mieszkania z pośrednikiem oraz właścicielem mieszkania.

Sprawdzenie statusu nieruchomości i negocjacja ceny

Doświadczony agent zna ceny rynkowe wielu rodzajów mieszkań. Będzie więc szczególnie przydatny podczas negocjacji ceny nieruchomości. Wielu właścicieli mieszkań zawyża ceny, co można dostrzec, analizując podobne oferty w okolicy. Agent nieruchomości sprawdzi także stan prawny nieruchomości. Zweryfikuje prawa innych osób, zapisy w księdze wieczystej oraz ewentualnie zadłużenie. Doświadczenie pozwoli zwrócić uwagę na różnorodne zapisy w umowie i ustrzec klienta przed problemami.

Jakie są zalety skorzystania z pośrednika nieruchomości?

Renomowane biura nieruchomości mają dostęp do lepszych i bardziej atrakcyjnych ofert. Ogłoszeń takich nie znajdziemy więc na portalach w internecie. Pomoc pośrednika to również oszczędność czasu na oglądanie ogłoszeń i mieszkań. Nie będziemy musieli stresować się nietrafionym wyborem oraz dużą ilością formalności. Ważna jest również negocjacja ceny mieszkania przed doświadczonego i znającego rynek agenta. Kompleksowe usługi pozwolą w szybki i komfortowy sposób znaleźć mieszkanie swoich marzeń. Klient uniknie również różnych problemów związanych z zapisami w umowie czy dłużnikami.

Źródło: https://internetnews.net.pl/forum/

Tags:

Leave a Comment