LOADING

Type to search

Zalety systemów do automatycznego wystawiania faktur

Firma

Zalety systemów do automatycznego wystawiania faktur

Redakcja listopad 27, 2019
Share

Współczesny przedsiębiorca może korzystać z wielu narzędzi ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej. Pozwalają one zarówno na usprawnianie pracy i podwyższenie wydajności, jak i czuwanie nad poprawnością wykonywanych zadań. Jednym z narzędzi, które w swojej pracy może wykorzystywać przedsiębiorca, jest automatyczny system do wystawiania faktur. Jak on działa i jakie ma zalety dla firmy?

Księgowość w firmie

Prowadzenie księgowości w firmie obejmuje m.in. wystawianie faktur. Dokumenty te mają potwierdzać sprzedaż towarów, usług. Faktura przekazywana jest nabywcy i to na jej podstawie uiszcza on należność, a następnie jest księgowana i stanowi dokument rozliczający przedsiębiorcę z Urzędem Skarbowym. Z racji wagi dokumentu powinien on być wystawiony poprawnie. O tym, jak powinna wyglądać faktura, mówi ustawa o VAT. Do jej zapisów musi stosować się każdy przedsiębiorca. W wystawianiu faktur pomóc mogą programy online do prowadzenia księgowości firmy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jednak, jak wystawić automatyczną fakturę w wfirma.pl i czy faktycznie automatyzacja tego procesu przynosi wymierne korzyści.

Wygoda ponad wszystko

Podstawową zaletą automatycznego programu do wystawiania faktur jest wygoda użytkowania. Narzędzie ma wspierać pracę przedsiębiorcy i podwyższać jego wydajność. Dzięki prostemu interfejsowi, a jednocześnie multizadaniowości wiele zadań można wykonywać automatycznie, jednym przyciskiem. Wygodne w użyciu programy do wystawiania faktur pozwalają na:

  • automatyczne pobieranie danych kontrahentów z bazy GUS,
  • budowanie katalogu towarów i usług,
  • weryfikowanie kontrahentów w wywiadowniach gospodarczych,
  • weryfikowanie kontrahentów czy są czynnymi podatnikami VAT,
  • automatyczne księgowanie faktur w ewidencjach podatkowych.

Narzędzie dla każdego przedsiębiorcy

Internetowe narzędzia do wystawiania faktur dają możliwość korzystania z nich każdemu przedsiębiorcy. Umożliwiają one wystawianie wielu typów faktur. Poza tradycyjnymi fakturami VAT generują one faktury korygujące, dla klientów zagranicznych, pro forma, zaliczek, końcowych, VAT marża, paragon fiskalny lub niefiskalny. Dzięki temu z automatycznego wystawiania faktur może korzystać każdy przedsiębiorca, bez względu na sposób rozliczeń z urzędem skarbowym i typ dokumentowania swoich przychodów.

Prosta obsługa

Automatyczne wystawianie faktur to zadanie, z którym powinien poradzić sobie każdy przedsiębiorca. Dlatego działanie systemu nie może być trudne. Jego obsługa nie będzie stanowiła wyzwania nawet dla księgowego laika. W przypadku ewentualnych problemów, narzędzie do automatycznego wystawiania faktur oferuje wsparcie ekspertów i specjalistów z zakresu księgowości, prawa czy kadr. Z takim wsparciem nie sposób popełnić błędu w prowadzeniu dokumentacji firmy.

Wszystko zgodnie z prawem

Internetowe programy księgowe pozwalają nie tylko na proste prowadzenie firmowej dokumentacji księgowej, ale i na działanie zgodnie z prawem. Pozwalają na wywiązywanie się przedsiębiorcy z obowiązków nakładanych przez RODO m.in. ochronie danych osobowych kontrahentów i zapobieganie ich wycieką oraz przetwarzaniu przez osoby nieuprawnione.

Mobilność i dostęp 27/7

Przedsiębiorcy docenia również to, że faktury można wstawiać z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Programy online są w pełni mobilne, a do zapisanych w nich danych ma się dostęp zawsze – wystarczy tylko połączenie z Internetem.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment