LOADING

Type to search

Usługi magazynowe

Biznes

Usługi magazynowe

Redakcja grudzień 13, 2020
Share

Usługa magazynowania jest to usługa składowania produktów Klienta w dobrze zorganizowanym miejscu (magazynie) poprzez pewny okres czasu oraz na określonych regułach. Jest to usługa szacowana samodzielnie natomiast w oparciu o istniejące taryfikatory. Niejednokrotnie przechowywaniu towarzyszą specjalne usługi logistyczne, takie jak: konfekcjonowanie, metkowanie, przepakowywanie itp. Opcją dla magazynowania w specjalnie zorganizowanym miejscu może być szansa przechowania produktu w porcie czy lotnisku, natomiast ze względu na odpowiednio duże koszty odradza się dobór takiego wyjścia. W związku z tym, na czym właściwie polegają usługi magazynowe?

Na czym polegają usługi magazynowe?

Magazynowanie towarów to ważny element przepływu artykułów między poszczególnymi ogniwami dzisiejszej gospodarki. Przedsiębiorstwa szukają niezwykle ekonomicznych i efektywnie uzasadnionych rozwiązań. Jest to możliwe przez dostarczenie odpowiednich wymogów mechanicznych i organizacyjnych – od wielkości przestrzeni magazynowej, przez maszyny oraz narzędzia, w tym regały magazynowe oraz wózki widłowe, do zarządzania zespołem i zapasami. Magazynowanie zwane jest także przechowalnictwem oraz jest nierozerwalnie związane z zapewnieniem wymaganych, pewnych powodów do przechowywania oraz transportu produktów. W czasie ostatnich 20 lat zmienił się system działania dystrybucji i łańcucha dostaw. Co za tym idzie, zmieniły się oczekiwania jakie dzisiejsza gospodarka stawia przed logistyką magazynową i samym mechanizmem magazynowania. Niebagatelne znaczenie gra czas realizacji danych operacji i koszty magazynowania danej jednostki spedycyjnej, jaką przeważnie jest europaleta.

Magazynowanie towarów – jakich?

Firmy przygotowują ofertę obejmującą przechowywanie stacjonarne produktów w magazynach klasy A i na regałach wysokiego składowania. Więc są one w stanie przechowywać, konfekcjonować lub paletyzować artykuły najrozmaitszego typu. Wszystko zależy od danej firmy, która zajmuje się magazynowaniem, także jest to kwestia całkowicie indywidualna.

Wyposażenie magazynu

Przede wszystkim należy dostosować miejsce do umieszczenia w nim jak największej ilości produktów. W owym celu stosuje się rozmaitego typu regały, natomiast do dóbr droższych zamykane szafy. Przy składowaniu artykułów większych gabarytowo stosowane są stojaki. Z racji na wielkie obciążenia muszą być one zrobione z wysokogatunkowej stali, o właściwej wytrzymałości jednorazowych słupów. System musi zapewniać pełną równowagę, choćby w czasie nierównomiernego załadowania towarem.

Źródło: https://lenmargroup.pl/oferta/logistyka-kontraktowa

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment