LOADING

Type to search

Pomoc prawna podczas rozwodu – czy jest konieczna?

Wiadomości

Pomoc prawna podczas rozwodu – czy jest konieczna?

Redakcja listopad 12, 2020
Share

W czym może pomóc adwokat podczas rozwodu? Kancelarie prawnicze oferują szeroki zakres usług osobie rozwodzącej się. Doświadczony mecenas pomoże sprawiedliwie podzielić majątek, ustalić prawa do opieki nad dziećmi oraz sporządzić niezbędny wniosek o alimenty.

Warto korzystać z pomocy prawnika, ponieważ samodzielna walka w sądzie może być bardzo trudna a dodatkowo stresująca. Specjalista od prawa pomoże przygotować niezbędne dowody, zeznania świadków oraz inne ważne dokumenty, które pomogą wygrać sprawę rozwodową.

Podział majątku podczas sprawy rozwodowej

Małżeństwa, które samodzielnie nie ustalą rozdzielności majątkowej, muszą liczyć się, z tym że dojdzie do takiego podziału podczas rozwodu w sądzie. Sprawa będzie dotyczyła wynagrodzenie za pracę, osiąganych dochodów, pieniędzy zgromadzonych w banku oraz innych dochodów z majątku wspólnego. Do podziału zostaną również uwzględnione wszystkie przedmioty majątkowe, które zostały nabyte podczas małżeństwa.

Rozwodnicy mogą załatwić podział majątku w formie aktu notarialnego bez udziału sądu, ale potrzeba jest wtedy zgoda i chęć obu stron. Najczęściej taka sytuacja rozwiązywania jest przez Sąd Okręgowy w trakcie postępowania rozwodowego lub przez Sąd Rejonowy w ramach postępowania o podział majątku.

W jaki sposób ustalić wysokość alimentów podczas rozwodu?

Z adwokatem powinniśmy ustalić kwestie dotyczące alimentów. Należy dokładnie określić to, czego oczekujemy. Warto skorzystać z pomocy prawnej mecenasa, aby dowiedzieć się, o co możemy się starać. Doświadczony prawnik pomoże znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie, aby osoba zajmująca się dziećmi nie pozostała bez środków do życia.

Alimenty można żądać od współmałżonka zawsze, gdy doszło do rozpadu małżeństwa z jego winy. Wymagane wtedy będzie specjalne orzeczenie o winie. Wniosek taki należy złożyć zawsze wtedy, kiedy jedna ze stron nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić swoich potrzeb, które po rozwodzie wiąże się ze zmianą poziomu życia.

Obowiązek alimentacyjny dotyczący dzieci trwa do momentu, aż będą mogły one utrzymać się samodzielnie. Jeżeli będą problemy z uzyskaniem pieniędzy od współmałżonka to warto poprosić adwokata o pomoc w uzyskanie alimentów od dziadków albo z funduszu alimentacyjnego.

Prawo do opieki nad dziećmi podczas rozwodu

Każda sytuacja rozwodowa jest inna i dlatego w trakcie rozprawy sąd ustali prawo do opieki nad dziećmi dla jednego lub obojga rodziców. W sądzie zostaną również podjęte decyzje dotyczące tego, z kim zamieszkają dzieci po rozwodzie oraz jaki będzie kontakt drugiego rodzica.

Prawo do opieki nad dzieckiem jest bardzo delikatną sprawą i dlatego warto w takiej sytuacji korzystać z pomocy specjalisty od prawa. Adwokat pomoże przejść przez konflikt ze współmałżonkiem bezstresowo i bez kłótni.

Źródło: Adwokat Kraków

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment