LOADING

Type to search

Na co zwrócić uwagę planując wyjazd do pracy za granicę?

Biznes

Na co zwrócić uwagę planując wyjazd do pracy za granicę?

Redakcja kwiecień 23, 2020
Share

Praca w Polsce bardzo często wiąże się z niskimi zarobkami, które uniemożliwiają odłożenie oszczędności czy zakup mieszkania. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd za granicę, która daje większe możliwości zarobkowe. Na wyjazd za granicę decydują się osoby mające doświadczenie lub takie rozpoczynające swoją karierę zawodową. W Niemczech znajdzie się miejsce dla wielu rodzajów pracowników z Polski. Podczas planowania wyjazdu za granicę trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka okoliczności. Jedną z opcji jest skorzystanie z pomocy agencji pracy, która znajdzie odpowiednie stanowisko i pomoże dopełnić formalności.

Jaką pracę chcemy wykonywać?

Agencje pracy oferują wiele możliwości, które są uzależnione od możliwości, wymagań i doświadczenia. Pracę mogą podjąć osoby, które nie znają języka niemieckiego i chcą rozpocząć swoją pierwszą pracę za granicą. Znajdą się oferty także dla specjalistów, od których wymaga się już doświadczenia oraz znajomości języka i branży. Agencje pracy zadbały także o oferty dla par, które pragną razem wyjechać za granicę do pracy. Bardzo często dostępne są proste prace, które wymagają powtarzalnych czynności. Praca magazynier Niemcy to stanowisko, które nie wymaga dużej wiedzy i umiejętności, a pozwoli zdobyć doświadczenie.

Ile chcemy zarabiać?

Nie da się ukryć, że polskie zarobki bardzo różnią się od tych niemieckich. Najniższa niemiecka stawka to około 30-35 zł za godzinę pracy. Takie wynagrodzenie (nawet uwzględniając wyższe koszty życia) pozwoli na odłożenie sporej sumy w każdym miesiącu. Z agencją pracy możemy oczywiście porozmawiać o wyższych stawkach, które wymagają doświadczenia. Pracownicy agencji dobrze znają niemiecki rynek pracy i będą w stanie wybrać najlepszą ofertę pracy, która spełni nasze oczekiwania. Mogą przekazać Polakom także praktyczne wskazówki i doświadczenia innych pracowników wyjeżdżających zarobkowo za granicę.

Dobra agencja pracy

Przed skorzystaniem z oferty agencji pracy, trzeba dokładnie ją sprawdzić. Legalna agencja będzie wpisana do rejestru agencji zatrudniania, który jest prowadzony przez marszałków województw. Potwierdzeniem wpisu jest uzyskanie certyfikatu. Agencja pracy zadba o pewność zatrudnienia, legalność wyjazdu i terminowo wypłaci wynagrodzenie. Pracownicy agencji zadbają także o stałe wsparcie pracownika w załatwieniu różnych spraw urzędowych. Jedną z oferowanych opcji jest też często pomoc w znalezieniu zakwaterowania, które jest darmowe lub wiąże się z niewielką dopłatą. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z agencji, która ma dobre opinie.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment