LOADING

Type to search

Co ma wspólnego pozycjonowanie, Google i SEO?

Firma

Co ma wspólnego pozycjonowanie, Google i SEO?

Redakcja kwiecień 20, 2020
Share

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego pojęcia pozycjonowanie stron, SEO i Google zawsze pojawiają się wspólnie? Co czyni je nierozerwalnie połączonymi i jakie mają znaczenie dla Twojej strony?

Wyszukiwarka Google – klucz do pozycjonowania stron

W Polsce wyszukiwarka Google jest najpopularniejszym sposobem poszukiwania treści przez użytkowników – przez długi czas bierze udział w ponad 95% wszystkich wyszukiwań. Tak duża przewaga sprawia, że wyniki wyszukiwań w Google mają najistotniejszą rolę w pozycjonowaniu stron internetowych. Celem każdej agencji SEO jest osiągnięcie pozycji w TOP 10, dlatego tak ważne jest sprawdzanie jaka jest pozycja strony w Google.

Co to jest SEO?

Google zna każdy, jednak co kryje się za pojęciem SEO? To skrót pochodzący z języka angielskiego, „Search Engine Optimization” oznaczający optymalizację stron pod wyszukiwarkę internetową. Celem tych działań jest osiągnięcie najwyższej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania dla określonych fraz i słów kluczowych. Google dąży do oferowania swoim użytkownikom treści najlepiej odpowiadających na ich zapytanie, a zadaniem agencji SEO jest spełnienie tych wymogów i zoptymalizowanie strony w taki sposób, aby zawarte na niej treści były atrakcyjne merytorycznie i wizualnie dla użytkownika i odpowiednio sporządzone dla robotów Google. Pozycjonowanie stron należy do procesu działań SEO, które przyjęło się dzielić na działania on-site – optymalizacja treści i technicznych aspektów strony, oraz off-site, do których zalicza się pozyskiwanie wartościowych linków. SEO wymaga dobrej znajomości algorytmów Google i stałego zgłębiania działania tej wyszukiwarki, dzięki czemu poznaje się sposoby na pozycjonowanie stron internetowych. Kluczowy w tym procesie jest monitoring pozycji, czyli regularne sprawdzanie pozycji w Google, aby móc dostosować dynamiczne zmiany do naszych działań.

Cena pozycjonowania stron – od czego zależy?

Pozycjonowanie strony internetowej to nie tylko techniczne poprawki, a bardzo kompleksowy pakiet działań, w którym każdy czynnik ma znaczenie na ostateczną pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Musimy zadbać o strukturę strony, oryginalność treści i interesujące grafiki – dobry content marketing, atrakcyjną pod względem wizualnym szatę graficzną oraz linki ze sprawdzonych, wartościowych źródeł. Można by wymienić jeszcze więcej czynników, przy czym z pewnością jeszcze wiele nie jest poznanych, gdyż szczegółowe działanie algorytmów Google nie jest poznane i utrzymywane jest w tajemnicy.

Biorąc pod uwagę złożoność procesu, cena pozycjonowania stron jest zależna od pakietu, jaki wybierzemy i obejmuje różne zakresy działań, m.in. audyt SEO i optymalizację strony, analizę treści na stronie i przygotowanie nowych tekstów przez copywriterów czy monitoring pozycji – regularne sprawdzanie pozycji w Google. Jednak cena pozycjonowania często zależy też od wielu czynników zewnętrznych:

  • Parametr konkurencyjności – ocena konkurencyjności i popularności wybranych fraz; liczba firm konkurencyjnych w branży
  • Obecna jakość witryny i jej historia (brak kar od Google itp.)
  • Aktualna pozycja strony
  • Liczba słów kluczowych
  • Specyfika witryny – blog, strona firmowa, sklep internetowy, wizytówka one-page.

Profesjonalna agencja SEO – to się opłaca

Wykupienie dowolnego pakietu w agencji pozycjonującej strony internetowe takiej, jak Blumo, będzie się opłacać. Doświadczeni pracownicy – copywriterzy, programiści, graficy, pozycjonerzy, specjaliści AdWords – dołożą wszelkich starań, aby Twoja strona znalazła się na szczycie wyników wyszukiwania. Nasza wiedza zdobyta przez lata doświadczeń pozwoli wdrożyć kompleksowe, niezbędne zmiany na stronie i spełnić Twoje oczekiwania. Zapewniamy stały, bezproblemowy kontakt w czasie procesu SEO, regularne raporty oraz możliwość monitoringu pozycji – sprawdzania pozycji w Google. Zachęcamy do zapoznania się z ceną pozycjonowania stron w pakietach Blumo i rozpoczęcia współpracy już dziś!

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment