LOADING

Type to search

Jak prawidłowo zabezpieczyć drabinę w nowoczesnym budynku?

Firma

Jak prawidłowo zabezpieczyć drabinę w nowoczesnym budynku?

Redakcja wrzesień 20, 2020
Share

Nowoczesny budynek charakteryzuje się nie tylko doskonałym wyposażeniem wewnętrznym, jest bezpieczny także na zewnątrz, gdzie można bez trudu przeprowadzać wszelkie niezbędne do zachowania go w dobrym stanie prace. Podstawowym elementem, który pozwoli na wykonywanie obowiązków na dachu, niezależnie od pory roku, jest zabezpieczenie drabiny. Obecnie na rynku nie brakuje odpowiednich systemów, ich zakup daje znacznie więcej korzyści, połączenie ze sobą kilku elementów plus zastosowanie ochrony indywidualnej, pozwoli na pracę bez nieszczęśliwych wypadków. Drabina jest potrzebna między innymi do sprawnego dostania się na dach, dotarcia do komina, powinna zawsze być w dobrym stanie, w pełni funkcjonalna.

Jaki system chroni pracownika przebywającego na dachu?

Nieodpowiednie warunki pogodowe to najczęściej podawany punkt, który może pogarszać pracę na wysokości. Na dach trzeba dostać się niezależnie od tych czynników, w takim przypadku liczy się na dobrej jakości sprzęt oraz systemy asekuracyjne. Zabezpieczenie drabiny może odbywać się poprzez pionowy system asekuracji jest to przykład systemu nowoczesnego, w którym zastosowane elementy są z trwałej stali nierdzewnej. Jest to produkt, który chroni pracownika na każdym etapie prac, ma on do dyspozycji prowadnicę i mechanizm samozaciskowy. Dobrze zabezpiecza on zarówno osoby, które wchodzą na dach, jak i schodzą, takie przemieszczanie się jest szybkie i bezpieczne. Mocowania umieszczone są na dole i na górze drabiny, pomiędzy nimi do dyspozycji jest lina wykonana ze stali nierdzewnej. Pionowy system asekuracji jest najczęściej wybieranym artykułem, dzieje się tak, dlatego że pasuje on do większości budynków, także tych z bardzo stromym dachem.

Bezpieczeństwo na dachu ze środkami ochrony indywidualnej

Każdy pracownik, który dłużej wykonuje swoje obowiązki na wysokościach, ma nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także dużą wiedzę. Zabezpieczenie drabiny systemami asekuracji nie musi być jedynym ważnym punktem, który warto wprowadzić do funkcjonowania nowoczesnego budynku. Przy drabinie nierzadko montuje się dodatkowe przedmioty, chronią one przed zniszczeniem tego artykułu, ułatwiają przemieszczanie się po nim, uniemożliwiają na użycie tym osobom, które nie mają specjalistycznej wiedzy na temat prac na wysokościach. Barierki czy szynodrabina pozwolą na bardziej komfortowe przemieszczanie się po dachu niezależnie od pogody. Nieodzowne okażą się też zabezpieczające przed upadkiem liny i pomoc współpracowników odpowiedzialnych za asekurację.

Tags:

Leave a Comment