LOADING

Type to search

Głodny sukcesu zawodowego? Uczelnie w Warszawie zapewniają międzynarodową karierę!

Biznes

Głodny sukcesu zawodowego? Uczelnie w Warszawie zapewniają międzynarodową karierę!

Redakcja listopad 16, 2018
Share

Jeszcze nie tak dawno dołączenie do grona studentów oznaczało możliwość zdobycia lepszej pracy w Polsce i dobrych zarobków. Ludzie chętnie wybierali się na uniwersytety, by później nie martwić się o przyszłość. Obecnie młodzież ma zupełnie inne plany, zapisując się na uczelnie. Warszawa jest najczęściej wybieranym miastem przez przyszłych żaków, ponieważ ułatwia rozpoczęcie kariery również za granicą. Co w takim razie zaoferować może stolica?

Perfekcyjna znajomość języka

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na poziom uniwersytetów warszawskich. Ich program nauczania spełnia standardy europejskie i przygotowuje studentów na rynek pracy bardzo profesjonalnie. Lektorat z języków obcych to zajęcia obowiązkowe w państwowych czy prywatnych uczelniach. Warszawa często odwiedzana jest przez obcokrajowców lub wybierana przez międzynarodowe korporacje na swoje siedziby czy filie. Aby ułatwić studentom komunikację i zdobycie zatrudnienia, takie placówki jak Grupa Uczelni Vistula pozwalają na ukończenie kierunku ze znajomością języka obcego na poziomie co najmniej B2 (więcej na stronie www.vistula.edu.pl). Jest to niezwykle przydatna umiejętność, gdyż przez ostatnie lata konieczność komunikatywnego posługiwania się angielskim bądź innym językiem obcym jest wręcz koniecznością. Rozmowy kwalifikacyjne często przeprowadzane są nie tylko po polsku, spodziewać się można również współpracy z zagranicznymi klientami. Dlatego uczelnie dają możliwość zmiany języka wykładowego z polskiego na angielski. To świetny sposób na nauczenie się słownictwa występującego w danej specjalizacji i zawodzie.

Poznanie życia za granicą, czyli program ERASMUS

Wyjazd za granicę, jeszcze podczas studiów, to niesamowita przygoda i okazja na zaznajomienie się z inną kulturą. Oprócz kontynuowania nauki wybranego kierunku, można poprawić swoje umiejętności władania językiem obcym. Kontakt z obcokrajowcami zmusza do mówienia, wykłady pozwalają „osłuchać się” z akcentem, a pisanie notatek przybliża zasady ortografii i gramatyki. Przeżycie semestru czy dwóch w innym kraju również usamodzielnia i często wpływa na poprawę organizacji i sumienności. Daje także rozeznanie na rynku pracy i umożliwia podjęcie decyzji o przeprowadzce do danego miejsca w przyszłości. Dlatego warto korzystać z tego programu, który przysługuje w ramach studiów. Warszawa to miasto popularne i nastawione na wymiany studenckie. Wiele uczelni ma dzięki temu podpisane umowy ze świetnymi zagranicznymi uniwersytetami.

Studiowanie to nie tylko otworzenie drzwi do kariery w Polsce. Obecnie absolwenci zatrudniani są w zagranicznych korporacjach oraz firmach. Pracodawca chętnie wysyła w delegacje lub przenosi pracowników na stałe do placówki działającej w innym kraju. Wybór dobrej uczelni i doskonałe opanowanie języka obcego pozwalają na rozpoczęcie międzynarodowej kariery i osiągnięcie upragnionego sukcesu zawodowego. Warto o tym myśleć jak najwcześniej i już teraz zainwestować w swoją przyszłość.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment