LOADING

Type to search

Domowe systemy oczyszczania wody

Firma

Domowe systemy oczyszczania wody

Redakcja grudzień 19, 2020
Share

Nalewasz wodę do szklanki. Nie jest taka, jak kiedyś. Lepiej smakuje. I jest jakaś… czysta? Witaj w 2020 roku. A nawet w 2021! W czasach nowoczesnej technologii, ale też w czasach dbania o środowisko i komfort życia. Współcześnie bardzo dokładnie czytamy opakowania na produktach. Dbamy też o skład wody. Stąd filtry do wody w naszych domach. A także domowe stacje uzdatniania wody i centralne odkurzacze.

Demineralizowanie, odżelazianie, czyli oczyszczanie

Filtr do wody czy domowa stacja uzdatniania wody służą do…

 • usuwania z wody zbędnych związków żelaza, czyli odżelaziania
 • zamieniania jonów wapnia oraz magnezu na jony sodu, czyli zmiękczania
 • eliminowania soli z wody, czyli demineralizowania
 • usuwania drobnoustrojów, czyli dezynfekowania
 • odseparowywania z wody substancji stałych, czyli filtrowania
 • napowietrzania wody, czyli aeracjowania

Domowa stacja uzdatniania wody

Najczęściej przeszkadza nam w wodzie zbyt duża twardość, mechaniczne zanieczyszczenia, chlor, nadmiar manganu oraz żelaza. Aby pozbyć się tych problemów i oczyścić wodę warto zaopatrzyć się w następujące urządzenia:

 • zmiękczacz – nowoczesne urządzenie zasilane energią elektryczną. Składa się ze specjalnego zbiornika filtracyjnego z jonowymienną żywicą. Wymienia znajdujące się w wodzie związki.
 • domowa stacja uzdatniania wody – bardziej skomplikowane urządzenia składające się na przykład z dwuelementowych zmiękczaczy, które są wykorzystywane w miejscach bardzo dużego zużycia wody. To także stacje multi dopasowane uniwersalnie do potrzeb klienta, rozwiązujące różne problemy z wodą. To również specjalne zaawansowane technologicznie odżelaziacze.
 • system odwróconej osmozy – to filtry z odwróconą osmozą eliminujące mechaniczne zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i związki metali ciężkich. Montowane są zazwyczaj pod zlewem kuchennym. Ten sposób filtracji cieszy się obecnie dużym powodzeniem, ponieważ jest uznawany za obecnie najdokładniejszy sposób filtracji.
 • filtr do wody kuchenny i łazienkowy – na przykład filtry prysznicowe pielęgnujące również ciało, z olejkami eterycznymi i witaminą C, a dodatkowo redukujące zanieczyszczenia organiczne oraz kamień. To również filtry pralkowe chroniące przed odkładaniem się kamienia, a także filtry lodówkowe i inne.
 • korpus narurowy – wyposażony na przykład w reduktor ciśnienia, podgląd ciśnienia wody, usuwający rdzę, piasek, osady.

Centralne odkurzacze

Warto oczyszczać nie tylko wodę, ale również powietrze. Do tego celu służą centralne odkurzacze – szczególnie polecane dla alergików i astmatyków. Są wygodniejszą, skuteczniejszą alternatywą dla tradycyjnych, stacjonarnych odkurzaczy. Składają się z systemu rur PCV ukrytych w murach domu. Owe rury dyskretnie prowadzą do tzw. odkurzacza centralnego – montujemy go w pomieszczeniach gospodarczych typu garaż, kotłownia czy piwnica.

Centralny odkurzacz eliminuje zanieczyszczenia takie jak kurz i drobnoustroje powodujące alergie. Cechuje się wysoką mocą ssania, co generuje skuteczne i dokładne odkurzanie. Skutecznie usuwa również sierść zwierzęcia z mebli oraz z podłogi. Ów inteligentny system odprowadza powietrze na zewnątrz i (co bardzo istotne oraz wygodne) pracuje bardzo cicho.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment