LOADING

Type to search

Pager – czym jest i jak go używać?

Firma

Pager – czym jest i jak go używać?

Redakcja kwiecień 9, 2020
Share

Jeszcze nie tak dawno pager uznawany był za synonim luksusu. Głównie dlatego, że posiadało go niewiele osób i skutecznie zastępował telefony komórkowe jeszcze przed ich pojawieniem się na rynku. Pejdżery cieszyły się największą popularnością zwłaszcza za oceanem, gdzie korzystał z nich każdy businessman. Warto więc przyjrzeć im się nieco bliżej i sprawdzić, czy także w dzisiejszych czasach odgrywają one jeszcze jakąś rolę. Kto i kiedy powinien korzystać z pagera? Jest to jedno z częściej pojawiających się pytań.

Czym jest pager?

W pierwszej kolejności na pewno należy wyjaśnić sobie, czym dokładnie jest pager. Przede wszystkim jest to bezprzewodowe, elektroniczne urządzenie, które pracuje poprzez wysyłanie krótkich informacji tekstowych, które odczytać można na jego wyświetlaczu. Dzięki temu doskonale służy do przesyłania krótkich komunikatów, które mają zostać natychmiastowo odczytane. Warto jednak pamiętać o tym, że bardzo duża część pejdżerów nie ma możliwości wysyłania danych i może je jedynie odbierać. Jest to więc sprzęt niezbędny dla osób, które w swojej pracy mają potrzebę odbierania i odczytywania komunikatów, ale niekoniecznie muszą odpowiadać na każdy z nich.

Jakie funkcje posiadają pejdżery?

Z całą pewnością jest to jedna z najważniejszych kwestii. Wiedząc, jakie funkcje posiada pager, o wiele łatwiej jest podjąć decyzję o tym, czy jest to sprzęt niezbędny, czy też niefunkcjonalny w danym zawodzie. Wśród funkcji pejdżera na pewno należy wskazać to, że wiele modeli posiada możliwość odbierania wiadomości głosowych i tym samym odsłuchiwania ich. Istnieją również pejdżery numeryczne, które wyposażone są w wyświetlacz LCD, który umożliwia identyfikowanie numerów lub innych wiadomości numerycznych aż do 10 liczb. Te same pagery umożliwiają również wyświetlanie tekstu oraz ikon. Ich dużym atutem jest także to, że zapewniają one o wiele większą prywatność niżeli telefony komórkowe. Jest to bowiem jedynie bierny odbiornik, a więc tym samym nie wysyła on żadnych wiadomości do stacji bazowej, co sprawia, że jego lokalizacja w żaden sposób nie może być śledzona. Na pewno jest to ogromny atut, dzięki któremu pejdżery cały czas są chętnie wybierane przez businessmanów na całym świecie, którzy pragną w szczególny sposób chronić swoją prywatność. Jest to także doskonały gadżet do przekazywania komunikatów, bez potrzeby otrzymywania na nie odpowiedzi. Wiele pejdżerów ma natomiast funkcję, która potwierdza dostarczenie komunikatu i jego odebranie.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment