LOADING

Type to search

Mieszkanie od dewelopera – gotowe czy w stanie deweloperskim?

Nieruchomości

Mieszkanie od dewelopera – gotowe czy w stanie deweloperskim?

Redakcja październik 1, 2019
Share

Zamieszasz zakupić nowe mieszkanie od dewelopera? W takim przypadku najczęściej pojawia się pytanie – czy lepiej szukać nieruchomości, która od razu jest gotowa do odbiór, a może zdecydować się na rezerwację tej, która dopiero jest w realizacji. Podpowiadamy, co będzie najlepszą decyzją!

Zakup własnego mieszkania zawsze powinien być dobrze przemyślany. Nie powinniśmy podchodzić do niego pochopnie, ponieważ istnieje ryzyko, że nie podejmiemy najkorzystniejszej dla nas decyzji. Pod uwagę powinniśmy brać wtedy nie tylko cenę, jaką proponuje nam deweloper, ale również szereg innych czynników, w tym między innymi lokalizację, metraż, rozkład, orientację mieszkania, opcje jego wykończenia, dostępną infrastrukturę w danym budynku oraz w okolicy.

Skupmy się tutaj jednak na jeszcze jednej kwestii, a mianowicie na tym, czy lepiej zdecydować się na mieszkanie gotowe czy też na to, które dopiero jest na etapie realizacji, czyli jest tak zwaną „dziurą w ziemi”. Jakie są główne plusy i minusy takich opcji?

Mieszkanie od dewelopera – gotowe

Nie kupujemy wtedy kota w worku, ponieważ możemy od razu zobaczyć mieszkanie przeznaczone na sprzedaż i wprowadzić się do niego niemalże natychmiast! Co więcej, często możemy otrzymać na nie atrakcyjne zniżki. Warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku nieruchomość może nie być perfekcyjna. Deweloper może posiadać w sprzedaży te lokale, które z jakichś powodów nie odpowiadały poprzednim klientom. Są to głównie mieszkania dość duże, zlokalizowane na parterze lub na najwyższych piętrach.

Mieszkanie od dewelopera – na etapie realizacji

W tym przypadku na odbiór mieszkania będziemy musieli zaczekać. Czas jego realizacji może wynieść nawet powyżej roku, dlatego to opcja dla osób posiadających cierpliwość. Plusem takiej oferty jest możliwość wyboru mieszkania, które będzie całkowicie odpowiadało naszym wymaganiom, na przykład pod względem metrażu, rozkładu czy też kondygnacji, na której się znajduje. Zatem zarówno mieszkania gotowe, jak również te w realizacji mają swoje plusy i minusy. Więcej przeczytasz na https://ronson.pl/wykonczenia/.

Tags:

Leave a Comment