LOADING

Type to search

Przelew na niewłaściwy numer

Finanse

Przelew na niewłaściwy numer

Redakcja maj 26, 2018
Share

Takie sytuacje się zdarzają i nie są one niczym odosobnionym. Jeśli wysyłamy pieniądze przelewem bankowym, to nieraz może się zdarzyć, że błędnie wpisujemy numer rachunku bankowego. Jeśli przypadkowo wyślemy pieniądze na nieistniejący już numer rachunku, to sytuacja jest o wiele mniej skomplikowana. Takie pieniądze można odzyskać stosunkowo szybko. Jeśli bowiem przelew nie opuścił naszego banku, to pieniądze wrócą bardzo szybko. Jeśli natomiast już opuścił, to i tak przelew może wrócić w ciągu czterech dni roboczych.

Pomyłka w przelewie

Nieco gorzej sytuacja wygląda w momencie, gdy wyślemy omyłkowo pieniądze na istniejące konto. W tym momencie oczywiście należy zwrócić się do swojego banku, który podejmie dalsze działania. Pieniądze, które trafiło na niewłaściwy numer konta, będą do odzyskania, ale musimy się uzbroić w cierpliwość. Bank ma trzy dni, aby poinformować adresata tego konta o błędnym przelewie. Czas obowiązujący dla zwrotu środków przelanych na niewłaściwy numer konta to trzydzieści dni. Najgorzej sytuacja wygląda wówczas, gdy przelejemy środki pieniężne na konto oszusta. W tym momencie zidentyfikowanie go jest niemalże czymś niemożliwym. Oczywiście należy i warto podjąć określone działania mające na celu odzyskanie przelanych pieniędzy, ale realne szanse na to są znikome.

Oszczędności i dane

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skrupulatne wpisywanie wszelkich danych do przelewu, a wówczas nie będziemy mieli do czynienia z błędami i koniecznością odzyskiwania swoich pieniędzy. Sytuacja, w której przelejemy pieniądze na niewłaściwy numer konta po prostu się zdarza. W takim momencie dobrze jest zachować zimną krew i przede wszystkim zwrócić się natychmiast to swojego banku, który podejmie stosowne działania. Odzyskanie niewłaściwie przelanych pieniędzy w większości przypadków jest oczywiście możliwe, ale w wielu przypadkach wymaga to określonego czasu i cierpliwości. Dobrze jest wszelkie przelewy bankowe dokonywać skrupulatnie i oczywiście bez pośpiechu. Tutaj pośpiech jest największym wrogiem.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment