LOADING

Type to search

Najtańsze oferty abonamentów

Firma

Najtańsze oferty abonamentów

Redakcja wrzesień 25, 2019
Share

Abonament telefoniczny wcale nie musi być drogi, ponieważ obecnie operatorzy tworzą wiele ciekawych ofert, na każdą kieszeń. Wybierając abonament, należy kierować się jednak nie tylko ceną, ale także limitami danych, rozmów oraz innymi czynnikami.

Jaki abonament telefoniczny wybrać?

Na polskim rynku telefonicznym pojawiło się wielu operatorów komórkowych, dzięki czemu wzmocniła się konkurencja. Największą zaletą takiej rywalizacji dla użytkowników są niskie ceny, a także duży wybór ofert abonamentów. Wybierając konkretnego operatora oraz jego usługi, warto jednak wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • całkowita cena abonamentu,
  • czas trwania umowy, przy czym najlepiej wybrać ofertę na czas nieokreślony, którą można zerwać w dowolnym momencie,
  • dodatkowe usługi,
  • limit transferu danych, jeśli chodzi o Internet,
  • liczbę minut na rozmowy oraz SMS-y, a oczywiście najlepiej wybrać taką ofertę, w której rozmowy i wiadomości tekstowe są nielimitowane.

Można uznać, że obecnie stosunkowo łatwo można znaleźć abonament do 30 zł, chociaż na rynku są dostępne także tańsze oferty. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co wchodzi w skład danej umowy, ponieważ czasami konieczne jest wykupienie usług dodatkowych lub istnieją limity danych lub rozmów, co może nie być wygodne, ani opłacalne.

Jak znaleźć najtańszą ofertę?

Pierwszym krokiem w kierunku znalezieniu najtańszego abonamentu jest przejrzenie ofert przez Internet. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość samodzielnego porównania cen oraz pakietów, u różnych operatorów. Warto zaznaczyć, że niektóre umowy można zawrzeć przez Internet, bez wychodzenia z domu, co jest znacznym ułatwieniem. Poszukując najtańszego abonamentu, warto kierować się swoimi potrzebami, ponieważ na rynku można znaleźć nawet oferty za kilkanaście złotych miesięcznie, jednak z limitem danych. W przypadku osób, które w małym stopniu korzystają z Internetu, a częściej decydują się na Wi-Fi, taka oferta może być bardzo dobra. Warto zwrócić także uwagę na oferty abonamentu z telefonem za 0 złotych lub za symboliczną złotówkę. W takiej sytuacji można dostać praktycznie za darmo nowego smartfona, a tym samym zaoszczędzić. Oczywiście, w przypadku takich ofert nie pojawiają się flagowce, tylko tańsze modele, jednak tutaj znowu warto zwrócić uwagę na swoje preferencje i potrzeby osobiste. Obecnie, niektóre sieci komórkowe oferują także tańszy abonament dla całej rodziny, co może być świetnym rozwiązaniem dla pary lub rodziców z dziećmi.

Tags:

Leave a Comment