LOADING

Type to search

Jak wygląda proces zawarcia umowy leasingowej?

Finanse

Jak wygląda proces zawarcia umowy leasingowej?

Redakcja maj 13, 2019
Share

Bierzesz leasing po raz pierwszy i nie wiesz czego się spodziewać? Ten artykuł rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości i sprawi, że staniesz się ekspertem od leasingowych formalności.

Jeśli chcesz wziąć po raz pierwszy leasing na samochód powinieneś przygotować się na kilka istotnych formalności. Jako wnioskujący będziesz musiał wysłać firmie kopie odpowiednich dokumentów, a oprócz tego wypełnić specjalny wniosek. Ilość i rodzaj dokumentów najczęściej jest zależny bezpośrednio od konkretnej firmy. W CLS – kalkulator leasingowy klienci mogą liczyć na jasne i proste reguły, które są wyjaśniane już na pierwszym spotkaniu z doradcą.

Wstępna weryfikacja

Po wysłaniu dokumentów przez klienta następuje wstępna weryfikacja. Ważne jest to, aby leasingobiorca nie był dłużnikiem, istotna jest także sama zdolność kredytowa. Następnym krokiem firmy będzie sprawdzenie samego dostawcy samochodu oraz przedmiotu leasingu. Może to być czasochłonne, jeżeli dealer samochodowy nie jest podmiotem autoryzowanym. Nie jest to oczywiście konieczne, jednak czasami pracownik danej firmy sprawdza osobiście, czy firma istnieje i działa. Jeśli chodzi o samo sprawdzenie pojazdu to dotyczy to potwierdzenia ceny z ofertą rynkową.

Podpisanie umowy

Jeśli wszystko się zgadza, a firma leasingowa nie ma żadnych zastrzeżeń zarówno do leasingobiorcy, jak i auta, następuje podpisanie umowy. Sprawdzając oferty leasingu samochodów należy dowiedzieć się, czy dany leasingodawca podejmuje powyższe kroki. Warto z nim je przeanalizować, dzięki czemu klient będzie dokładnie wiedział co go czeka oraz co dzieje się z wypełnionym przez niego wnioskiem.

Zapłata i odbiór

Po podpisaniu umowy leasingodawca kupuje zamówiony uprzednio samochód i czeka na jego dostawę. Dopiero później klient może go zakupić. Istotne jest samo wykupienie polisy OC i AC, o co leasingodawcy bardzo dbają. Klient musi podjąć wszystkie kroki, aby pojazd był ubezpieczony. Jest to ważny element w przypadku tej transakcji. Jeśli cała dokumentacja się zgadza, klient formalnie odbiera pojazd. Podpisuje on protokół zdawczo-odbiorcy, a następnie może już cieszyć się swoim nowym samochodem.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment