LOADING

Type to search

Jak powinna wyglądać obsługa stoiska targowego?

Firma

Jak powinna wyglądać obsługa stoiska targowego?

Redakcja październik 29, 2019
Share
Zdecydowaliście się na udział firmy w targach. Zanim dojdzie do wydarzenia warto dokładnie przemyśleć jego przebieg i zatrudnić odpowiednich fachowców. Obsługa stoiska targowego powinna być przemyślana i dopasowana do rodzaju oferowanych usług i towarów. Zachęcające i ładne stoisko będzie zauważone przez klientów, a także konkurencję.

Dokładny plan

Wszelkie eventy to po prostu rodzaj gry zespołowej. Warto zatem dużo wcześniej wybrać personel, który sprawdzi się w tych warunkach najlepiej. Wybór personelu powinien być uzależniony nie tylko od umiejętności zawodowych i wiedzy, ale także różnych cech interpersonalnych. Zaliczymy do nich np. znajomość języków obcych, otwartość w kontaktach międzyludzkich czy łatwość nawiązywania relacji. Każdy uczestnik targów powinien być świadomy założonych celów i wiedzieć, w jaki sposób ma prezentować firmę. Pracownicy muszą mieć również przydzielone dokładne zadania.

Ciekawe stoisko

Tutaj warto zastanowić się, co dokładnie przyciągnie uwagę potencjalnych klientów. Jeśli sprzedajemy towary dobrze jest wyeksponować je w oryginalny sposób. Okazuje się bowiem, że z pozoru szalone pomysły zainteresują klientów, którzy chętnie obejrzą nasze towary. Sprzedając rośliny możemy np. zakupić fotele w kształcie naszych produktów. Klient będzie mógł na nich odpocząć i np. poczęstować się czymś słodkim. W przypadku sprzedaży usług dobrze jest zaprezentować swoje osiągnięcia i wykazać, że każdy projekt jest traktowany indywidualnie. Przydatne będą różnego rodzaju plakaty, makiety czy prezentacje multimedialne. W każdej strefie stoiska powinna znajdować się odpowiedzialna za nie osoba, która może nawiązywać kontakt z klientem.

Obsługa techniczna

Stoiska targowe, które prezentują się profesjonalnie są częściej odwiedzane przez klientów. Warto zatem zainwestować w firmę, która zaprojektuje i wykona dla nas wysokiej jakości stoisko. Każdy projekt traktowany jest indywidualnie, a dzięki wykorzystaniu doświadczenia pracowników uzyskamy bardzo praktyczne rozwiązania. Obsługa techniczna to nie tylko projekt i wykonanie stoiska. To także pomoc w trakcie targów, która polega na usuwaniu wszelkich usterek i problemów na bieżąco. Firma dowiezie także wszystkie elementy we wskazane miejsce i dokona montażu stoiska na targach. W razie potrzeby możliwe jest również magazynowanie materiałów.
Tags:

You Might also Like

Leave a Comment