LOADING

Type to search

IATF 16949:2016 – w jaki sposób przebiega audyt?

Biznes

IATF 16949:2016 – w jaki sposób przebiega audyt?

Redakcja październik 2, 2019
Share

Audyt certyfikujący jest bardzo ważnym krokiem dla każdej organizacji. Wymaga szczegółowego przygotowania i wsparcia ze strony pracowników. Pełnomocnik IATF pomaga nie tylko we wdrażaniu najistotniejszych zmian, ale także może podpowiedzieć, w których obszarach przedsiębiorstwo popełnia błędy. Z jego wskazówkami audyt zewnętrzny okaże się prostym procesem. Jednak ją on przebiega?

Wstępne przygotowanie

Prawidłowa dokumentacja i poinformowanie pracowników o audycie to wymóg do właściwego przygotowania się przed audytem. Pełnomocnik IATF przegląda, zatwierdza i przekazuje najważniejsze dane, a te z kolei są następnie omawiane z pracownikami wraz z kierownictwem.

Nie można również pomijać aspektów technicznych w trakcie przygotowań. Firma musi być dobrze przygotowana, warto też zadbać o … porządek i czystość. Jeśli w obiekcie panuje bałagan, łatwo przeoczyć niezgodności. Dotyczy to także przeglądu sprzętu i maszyn – wszystkie muszą być sprawne.

Audyt wewnętrzny

Organizacja musi przeprowadzić audyt wewnętrzny. Jest to nie tylko wymóg normy ISO, ale także najlepszy sposób na wykrycie wszelkich poważnych niezgodności. Audyty są doskonałym sposobem na przygotowanie personelu i sprawiają, że pełnomocnik IATF może wcześniej wychwycić błędy i opracować zmiany.

Osoby, które są zainteresowane szkoleniem z zakresu pełnomocnika IATF, więc informacji znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/szkolenie/q03-pelnomocnik-ds-iatf-169492016/.

Audyt zewnętrzny

W czasie audytu certyfikacyjnego specjalista oceni stan dokumentacji, procesów, umiejętności personelu, sprzętu i całego obiektu. Audyty przeprowadzane są przeprowadzane na miejscu i stanowią pełną ocenę systemu zarządzania IATF 16949. Wszystkie stwierdzone niezgodności i spostrzeżenia zostaną przedstawione w raporcie. Dokument ten pozwoli organizacji usprawnić procesy i wdrożyć wszelkie niezbędne działania naprawcze.

Tags:

Leave a Comment