LOADING

Type to search

Formy opodatkowania – jaki rodzaj opodatkowania wybrać dla siebie?

Firma

Formy opodatkowania – jaki rodzaj opodatkowania wybrać dla siebie?

Redakcja październik 22, 2019
Share

Za niedługo zostaniecie właścicielami dużej firmy? A może chcecie prowadzić własną działalność gospodarczą, jedną bądź kilku osobową? Będziecie prowadzić mikroprzedsiębiorstwo? Łączy Was jedno – wszyscy stoicie przed trudnym wyborem – a mianowicie – wyborem rodzaju opodatkowania.

Jakie są formy opodatkowania?

PIT – w taki sposób będą rozliczać się osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, spółki osobowe (jawna, partnerska, komandytowa czy komandytowo-akcyjna) i cywilne.
CIT – to rodzaj podatku, który przeznaczony jest do rozliczeń osób prawnych a także niektórych jednostek, które nie mają osobowości prawnej.
RPE (ryczał od przychodów ewidencjonowanych) – to forma rozliczeń, którą mogą wybrać osoby fizyczne a także niektóre spółki osobowe.
Karta podatkowa – ta zaś, dedykowana jest tym osobom, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą bądź dla wspólników spółki cywilnej.

Kiedy już zdecydujecie się na wybór odpowiedniej formy rozliczania swojej firmy, spółki, działalności gospodarczej… warto zastanowić się nad reszta… „papierologii”.
Pozostaje bowiem wybór odpowiedniego biura rachunkowego, który będzie prowadzić całą rachunkowość Twojej firmy, bo przecież nie chcesz tego robić samodzielnie.

Jak znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe ?

Szukając biura rachunkowego dla siebie, możesz (a nawet powinieneś) zrobić to na spokojnie, analizując wszystkie „za i przeciw”. Odpowiednio prowadzona księgowość to połowa sukcesu, dlatego warto wybrać biuro bezpieczne, z siedzibą blisko Twojego miejsca zamieszkania, bądź siedzimy Twojej firmy. W sieci, pod hasłami takimi jak: „księgowość ochota”, „biuro rachunkowe warszawa”, „księgowość warszawa”.. itp. znajdziecie oferty biur rachunkowych, które zajmują się prowadzeniem księgowości dla firm, spółek czy nawet osobom prywatnym, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Na spokojnie przeczytaj i porównaj oferty firm, które spełniają Twoje kryteria i wybierz tę, którą uważasz za najlepszą.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment